1 ביוני 2012

נוסטלגיה של יוקרההיום הבלוג חוגג שנתיים, כן כן, איך הזמן עובר כשנהנים... חשבתי לעצמי מה אני יכולה לכתוב בפוסט כזה, רציתי משהו אישי, אבל עוד פעם סיכומים ותובנות כמו ביומולדת שנה? אז עלה לי רעיון לכתוב על החיבור שלי לעולם הביוטי, נגעתי בזה קצת בפרולוג - הפוסט הראשון בבלוג, ועכשיו זו הזדמנות להרחיב. אז הפוסט הזה שיעסוק בהעדפות שלי בתחום מאז ומתמיד גם יעזור להבין מה הרקע לעובדה שהבלוג עוסק בעיקר במותגי יוקרה והיי אנד (High End).
מגיל מאוד צעיר אני מחוברת לתחום הזה, מזכירה לכן שזה היה עולם אחר, בלי אינטרנט ובלי ים ערוצי טלוויזיה וכו'. עולם שבו המגזינים השונים בכל התחומים היו בשיאם. כך גם מגזיני היופי. זו היתה הדרך העיקרית לקבל מידע על כל החידושים בתחום. כך שיצא שמגיל 12 בערך התחלתי לקרוא את מגזין Seventeen לצעירות ובהמשך באופן שוטף מגזינים מחו"ל כמו: Vogue, Elle, Allure, Cosmopolitan ועוד. ההתפתחות של העולם הזה בעשרים השנים האחרונות מדהימה ממש, אבל חשוב לזכור שבכל זמן נתון היו חידושים מרעננים ומפתיעים של אותה התקופה. עם הזמן רואים שיפור מתמשך בעיקר ברמת האריזה, העיצוב, הפורמולה והמגוון העצום. 
לפני כעשור הרגשתי שהיה מן זינוק קדימה, כאילו התחילו לתת תשומת לב מיוחדת לביוטי בעולם האופנה, הרי הם שזורים יחדיו. הבינו שכחלק בלתי נפרד מעולם האופנה, הביוטי, יכול להתחדש ולקבוע מגמות מהר יותר, יכול להיות טרנדי ונחשק ברגע שלא לדבר על העובדה שמייצר הכנסות מיידיות ומשלים את השפה של המותג. הרי כשבא לנו להתפנק במשהו אנחנו יכולות מיד ובאופן נגיש "להתפרע" על איזו פלטה של שאנל, על שמלה שלהם לא ממש...

קטגוריית היוקרה תמיד היתה המועדפת עלי ושם ההתמצאות שלי היתה תמיד הכי up to date. אין ספק שהיום המידע, אפילו עודף ממנו, נגיש לכולן ולא צריך להסתמך על הידע של הדיילת בחנות בלבד כמו פעם לגבי מתי יגיע מוצר כזה או אחר, מחירים, גוונים, מרקמים, עמידות וכו'. אני זוכרת קולקציות שלמות מפעם וממש רואה את האבולוציה של המותגים השונים. לצד היוקרתיים הייתי מתנסה במותגים שונים: מקצועיים, עממיים, טבעיים וכו', אבל לא היתה לי את אותה האהדה אליהם. מבחן המציאות מראה שתמיד אעדיף לשלם קצת יותר ושיהיה לי בדיוק מה שאני רוצה. אני מעדיפה מעט מוצרים אבל שכל אחד יהיה איכותי ומדויק מאשר המון מוצרים מיותרים שלא בשימוש. זה אגב נכון גם במקרה של מוצרים עממיים, העובדה שיש ליפגלוס של מותג עממי במחיר מציאה לא אומר שצריך למהר לקנות אותו בעוד חמישה גוונים, אפשר ליהנות ממנו בלבד קודם. אז אולי זו תהיה תגלית, אבל גם נכון להיום אין לי הרבה מוצרי איפור וטיפוח, בטח לא יחסית לפעם שהיה לי אוסף עצום שרובו מותגים יוקרתיים, עם הזמן למדתי לסנן ולא לחמוד כל דבר שיוצא, הרי אין לזה סוף אף פעם. אני מניחה שללא מעט מהקוראות כאן יש היום אוסף גדול יותר מזה שלי. נכון לשנים האחרונות האוסף שלי הצטמצם והוא מאוד סלקטיבי ומוצרים שאינם בשימוש מספיק מועברים הלאה כלאחר כבוד, אין לי סנטימנטים כמעט לכלום. עדיין כמובן לא צריך לדאוג, כל מה שאני רוצה יש לי ויש לי מספיק, כולל ייצוג של מוצרים ממותגים עממיים שמועדפים עלי כמו לדוגמה: הצלליות של לוריאל, השפתונים של רבלון, שפתוני קייט מוס של רימל והקונסילרים של Collection 2000.
אני מאוד אוהבת להתאפר ולפני הרבה שנים הבליחה בי המחשבה ללמוד איפור בצורה מקצועית. אבל ויתרתי על הרעיון משתי סיבות מרכזיות. הראשונה היא שאני לא באמת מסוגלת לאפר אחרות, זה מקצוע שנמצא אצלי בראש איפשהו יחד עם מקצועות כמו רפואת שיניים, גניקולוגיה ועיצוב שיער. אנסה להגדיר את זה בצורה פוליטיקלי קורקט - אני לא מסוגלת לגעת ולחפור אצל אחרים בגוף, זה לעיתים דורש סיבולת שאני לא בטוחה שאני מסוגלת לגייס... הסיבה השנייה היא שגם אם אלמד רק כתחביב, זה אולי יכניס אותי לקיבעון מחשבתי, למן חוקים שאני לא מאמינה בהם בכלל. את מה שלמדתי וחוויתי בעשרים שנות ניסיון מעשי שום בית ספר לאיפור לא יוכל ללמד אותי.

למרות הסינונים השוטפים שלי במוצרים שמועברים או נתרמים מצאתי כמה שהיו דחוסים אי שם במעמקי שידת האיפור, מוצרים ותיקים מאוד, מעל עשור לפחות. כנראה שבכל זאת היו לי סנטימנטים מסוימים כי אין לי מושג איך הם שרדו, למרות שבחלקם אני עדיין משתמשת מדי פעם, למשל בצלליות. אז לשמחתי לפחות יהיו כאן מעט מוצרים להמחשה, וינטג' סטייל, למרות שללא ספק עברו אצלי גם מוצרים מעניינים יותר, אך הם כבר מזמן ז"ל... הפעם יופיעו מוצרים שאי אפשר יהיה להאשים אותי ברכישה שלהם, כי הם כבר לא קיימים...
תמיד אהבתי שהאוסף שלי מאוד מגוון, אין לי מותג אחד שאני הכי אוהבת. אבל אם הייתי צריכה להצביע על המותגים שבמשך השנים היה להם את הייצוג הכי גדול באוסף האיפור שלי זה באופן מובהק: כריסטיאן דיור, שאנל וגרלן. חשוב לזכור שבזמנו קטגוריית היוקרה היתה מאוד סלקטיבית, המחירים היו בשמיים וממש לא היו ההנחות המופלגות שיש היום. עניין ההנחות אגב אצלי זה נתפס קצת כזילות, ממש כמו מה שקרה עם תחום הבישום בארץ, תתמחרו מראש בהיגיון ואז לא צריך את מבצעי החיסול האלו. בזמנו רכישה של מותגי היוקרה היתה ללא כל ספק משתלמת יותר בדיוטי פרי או בחו"ל. עם התמתנות המחירים בתוספת המבצעים השוטפים של היום, אני חושבת שמוצרי היוקרה הפכו לנגישים יותר עם תמחור תחרותי יותר. חשבתי לעשות מן סיכום הזיכרון האישי שלי לגבי כל מותג במשך השנים, איך נתפס אצלי ואיך התפתח עם הזמן. זו סקירה אישית ויכול להיות שלכן יש תפיסה אחרת על המותגים ובטוח שלכל אחת מהמשתמשות הותיקות יש זיכרונות משלה.

שאנל: אי אפשר לפספס עם המותג הזה

שאנל (CHANEL) הוא מותג שתמיד היתה לי חולשה אליו. תמיד כולם ידעו שאם רוצים ללכת על בטוח כשקונים לי משהו כדאי לבחור במשהו של שאנל, אני כבר אסתדר... אני לא יודעת למה אבל זה גם המותג שממנו הכי הרבה הלכו לי לאיבוד מוצרים שלו, במיוחד ליפגלוסים. הייתי מכורה לליפגלוסים שלהם. כשהליפגלוס 18 Igloo הסגול מעושן שבתמונה יצא היה עליו כזה הייפ שהוא פשוט אזל ברגע. עד היום אגב לא מצאתי משהו דומה לו בגוון המיוחד. תמיד קיבלתי עליו מחמאות אבל אני מודה שגם התקמצנתי עליו. זו אולי ההזדמנות לומר - אל תתקמצנו על כלום, תיהנו ממה שיש לכן כשזה אופנתי וטרי לפני שההתלהבות מהמוצר תרד ו/או שהוא כבר לא יהיה שמיש. כמו שאפשר להבין יש לי סנטימנטים לגלוס הזה ולא נפרדתי ממנו עד היום. אולי אחרי התיעוד שלו פה אוכל להיפרד ממנו בנחת. בניגוד לגלוס, בפלטת הצלליות 08 Vanités ההורסת הזו אני משתמשת עד היום ואני חושבת שהיא אפילו עדיין במגוון של המותג. אפשר לראות שפלטת השפתונים 53 Les Naturels נראית חדשה לגמרי, מפתיע בהתחשב בעובדה שכתבתי פה בהתחלה שזה ללכת על בטוח איתי. הסיפור הוא שביקשתי בזמנו מחבר שיביא לי מהדיוטי פרי פלטת שפתונים אחרת ובגלל שהפלטה לא היתה במלאי הדיילת שכנעה אותו לקנות את הפלטה הזו (סיפור מוכר למישהי?..). וזה אחרי שאני מדגישה שאם אין בדיוק בדיוק את מה שאני רוצה אז שלא יביאו לי כלום. זה כמובן מאוד איכזב אותי למרות הכוונה הטובה שלו ופשוט לא הצלחתי להביא את עצמי להשתמש בה מעולם...

דיור: פיתויים אז ועכשיו

כריסיטיאן דיור (Christian Dior) תמיד היה מותג יוקרה עילית שמעיז לצאת עם מוצרים חדשניים, תחושה של פתיחות מחשבתית של בית אופנה קוטור למגמות בביוטי ובכלל, מותג מוביל. עם הזמן קוצר השם שלו לדיור בלבד וההרגשה שלי שהוא נכנס לעידן של חיבור הדוק לטרנדים, מוציא קולקציות גדולות, צבעוניות ומרהיבות. בדיור לאט לאט החלו להיפרד מהעיצוב המרובע והשמרני ולהשקיע בעיצובים מרהיבים של המוצר והאריזה שלו. הם הבינו שלא מספיק להיות מותג בעל שם יוקרתי, צריך גם לשלב פיתוי מסוים, השינוי הזה רק השאיר אותם בטופ כמותג נחשק עוד יותר מתמיד. לא כל המותגים היוקרתיים המובילים של פעם השכילו לעשות את השינוי התודעתי הזה. זה אולי המותג שהיה לי הכי הרבה פלטות פנים שלו: סמקים, ברונזרים, שימרים. מהנציגות ששרדה אפשר למצוא סומק קורלי בהיר רך מאוד ושפתון בגוון כתום-אדום לוהט, שניהם בגוונים שחזרו להיות סופר-אופנתיים עכשיו. כמובן לפלטות החמישייה המפורסמות של המותג תמיד היתה נציגות יפה אצלי ומהפלטה 310 Faux-Uni אני נהנית עד היום, האיכות של הצלליות בה נשארה משובחת בהרבה מאלו של צלליות חדשות של מותגים אחרים.

גרלן: האוליגרכים מפתיעים בסוכריות לילדות שמנת

גרלן (Guerlain) נתפס אצלי תמיד כמותג אליטיסטי סטייל אוליגרכי כזה עם קריצה אוריינטלית. איפשהו למרות שהמותג נמצא באיזה אולימפוס הוא עדיין הוציא בין המגוון הקבוע שלו גם מדי פעם מוצרים מאוד טרנדים, מפתים לא פחות מאלו הקבועים אם לא יותר. המוצר שלהם שאני מכורה לו שנים רבות זה כמובן ברונזר הטרקוטה המופלא (ההיסטוריה של הטרקוטה). גם פודרת המטאוריטים האגדית מלווה אותי מאז ומתמיד על כל גלגוליה ובכל פעם כשהתחדשתי בגרסה חדשה העברתי הלאה את הקודמת ועשיתי מישהי שמחה מאוד. שלושת המוצרים כאן שייכים כולם לקולקציות עונתיות ישנות, שלושתם כוכבים שנמכרו ברגע. השפתון הסגול מעושן הזה למשל היה כל כך נחשק ואני כל כך חרשתי עליו שלא הבנתי איך לא קניתי כמה ממנו ליתר ביטחון... כן, יחד עם הגלוס של שאנל פה אפשר להבין ששפתונים סגולים לפני כעשור היו סופר אופנתיים, לא כמו היום שזה משהו מאוד אחר ומיוחד. פעם כל אחת ברחוב היתה עם שפתון סגול כלשהו... כשבגרלן הוציאו את עיפרון השפתיים 11 Sable זה היה חידוש היסטרי, תוחם חיצוני לשפתיים ולא פנימי, אשליה של הגדלה, למרות שבאמת אין לי צורך בהגדלה זה נרכש בלי למצמץ בכלל, החידוש היה גדול מדי בכדי שאשאיר אותו בחנות. וגולת הכותרת זה הטריו של גלוס, סומק קרמי ופודרה מאירה. שגרלן בכבודם ובעצמם יוציאו כזה מוצר צעיר ומדליק? ואגב גם במונחים של היום מדובר על מוצר מדהים ושווה. אז כשנפלו עיני על הפלא הזה באחת ממגזיני האופנה בחו"ל היה ברור לי שהשם שלי כתוב על זה, כן, בעידן שאין סווטצ'ים ואין ביקורות יש מוצרים שאת רואה ומבינה בלי שום עזרה שהשם שלך כתוב עליהם. שבוע אחרי זה הפלא נחת אצלי. לגמרי אחד מהרגעים היותר זכורים ומרגשים מבין רכישות האיפור שלי.

לנקום: חידושים ומהפכות

לנקום (Lancome) הוא מותג שתמיד היה מאוד נגיש לטעמי באופן יחסי לאחרים, מבחינת ההיצע ומבחינת המחיר. לעפרונות העיניים של המותג תמיד היתה לי פינה חמה בלב, כבר כתבתי שעיפרון העיניים הראשון שלי היה השחור של לנקום. אני חושבת שאין עיפרון שלהם שלא עבר אצלי בשלב זה או אחר, ופה בבלוג כתבתי כבר על לא מעט מהם מסדרות שונות, למשל על הלבן, הטורקיז והשזיפי. כאן למשל מופיעים הכחול 6 Bleu Electrique והירוק 9 Vert  Malachite שלא היתה פעם אחת שהשתמשתי בו ולא קיבלתי מחמאות. הכי אהבתי את המוצרים המיוחדים של המותג, כאלו שיצאו בקולקציות. המוצר שנראה כמו לק הוא בעצם רוז' נוזלי ללחיים ולשפתיים בגוון 02 Lau De Rose שיוצר מראה סטייני כזה, מכתים. הוא מדליק אבל עם כל ההתלהבות לא היה יותר מדי בשימוש. בערך באותה תקופה יצא גם השפתון 184 Brillant Ruby Shoes שהיה חידוש היסטרי בזכות העובדה שהוא לא סתם ורוד אלא יש בו מעין נצנצים, בזמנו זה היה ממש פסגת החידושים המדליקים. תחילת עידן הנצנצים ולנקום היו ללא ספק מהראשונים. הבקבוקון הלבן הקטן זה מוצר שנקרא Micro-Paillettes Hologramms, חלקיקי פייטים לאיפור כלומר נצנצים זעירים בוהקים, זה היה כל כך אופנתי לשים כאלו מתחת/מסביב לעיניים, לא היה בילוי שלזה לא קישט לי את הלוק. היום גם בפורים אני אחשוב פעמיים לפני שאתקשט לי בנצנצים... ואיך אפשר  לכתוב על לנקום בלי להזכיר את הג'וסי טיובס (Juicy Tubes) שעשו בזמנו מהפכה של ממש בעולם מוצרי השפתיים בכלל והליפגלוסים בפרט. עד אז השפתונים שלטו ללא עוררין והג'וסי ממש הפכו את הקערה על פיה והתחיל עידן ליפגלוסים היסטרי שנמשך כעשור. לא היה מותג שהרשה לעצמו לא לקחת חלק בחגיגה, כולם השיקו גלוסים חדשים ומפתים. בשנתיים-שלוש האחרונות השפתונים חזרו למרכז הבמה ודחקו חזרה את הגלוסים, בצדק לטעמי. כמובן שמגוון הג'וסים שהיה לי בזמנו לא היה מבייש פארם קטן, הייתי קונה אותם בסטוקים בחו"ל, במן ערכות כאלו של מוקטנים בכל הטעמים. היחיד שתמיד היה לי בגודל רגיל הוא ה- Melon המדהים שגמרתי כמה ממנו... היום עדיין קיימים הג'וסים אבל מעמדם רחוק מלהיות דומה למעמדם בשנות התהילה ההן.

הלנה רובינשטיין: נוסטלגיה בלי עתיד?

הלנה רובינשטיין (Helena Rubinstein) מותג מפואר שלצערי כבר לא איתנו. היה אחד מהחזקים ביותר בתחום הטיפוח, כבר כתבתי בזמנו שמוצרי הטיפוח הראשונים שלי היו שלהם לצעירות. בניגוד למותגים אחרים נראה שהמותג הזה עם השנים איבד את דרכו. אפילו המהפך המיתוגי שעשו בזמנו כשנפרדו מהאריזות שכאן בתמונה לטובת מראה מודרני יותר לא ממש עזר. נדמה שהמג'יק קונסילר המפורסם והמסקרה המנומרת היו מנשימותיו האחרונות, הניסיונות הבולטים לחזור למרכז העניינים. זה לא עזר. אני זוכרת אפילו את העידן שאריזות המותג היו בצבע בורדו, זה היה בזמנו המותג המועדף על אמא שלי באיפור והיו לה לא מעט פלטות שלהם. הזיכרון הכי חזק שיש לי מהמותג זה הליפסטיק החום מס' 39 (כן, אי אפשר לשכוח...) באריזה לבנה מיושנת עם פס בורדו באמצע. היתה תקופה כשהייתי ממש צעירה שחום כהה מאוד היה כל כך פופולרי, לא היתה לי חברה אחת שלא היה לא אותו, אני לא העזתי לצאת מפתח הבית בלעדיו. זיכרון מורכב בהחלט...
בזמנו אחד מהדוכנים שממש נהניתי לחפור בהם היה בזמנו בכניסה למשביר בקומה הראשונה של קניון רמת אביב. הצללית הלבנה 25 Divinity היתה אחת מהאהובות עלי ביותר בשימוש יומיומי קבוע. העיפרון לעיניים בגוון טורקיז 02 Shimmer Turquoise שנחרש הוא אחד היפים שהיו לי. פלטת הפודרה כאן 14 Holy Halo ממש היתה חידוש היסטרי, לשים פודרה מוזהבת על כל הפנים! אפילו אם גרלן היו מוציאים בזמנו דבר כזה הייתי מופתעת, לא כל שכן מותג כמו הלנה רובינשטיין. אני זוכרת שהיה לה מחיר שערורייתי במיוחד. כל פעם עברתי ליד הדוכן והיא היתה עושה לי עיניים. ממש לא נרגעתי ממנה. עד שחבר שלי שנמאס לו מהייסורים שלי בגלל איזו אבקה אמר לי שהוא לא מבין מה הבעיה ושאקח אותה. אז לקחתי... מוצר בגוון מדהים שעד היום אין לי משהו דומה לו, אפילו לא קצת.

קלרינס, קליניק, אליזבת ארדן ואסתי לאודר: חזקים בטיפוח יותר מבאיפור

אסתי לאודר (Estée Lauder) הוא מותג שתמיד היה לו מקום חשוב בשוק, של חלוציות. לקנות לאודר זה די ללכת על בטוח, על איכות. התחושה שלי היא שפעם היה לו מקום מרכזי הרבה יותר בתעשייה והיום זה יותר מקום של כבוד. יש למותג עדין במה נרחבת אבל נדמה שמותגים שהשכילו לרענן ולהתחדש קצת תפסו לו את הבמה והתעדוף ברכישה ילך אליהם. כלומר, יש למותג מספר מוצרים סופר פופולריים כמו למשל המייק אפ דאבל וור (Double Wear) והמסקרה סמפצ'ואס (Sumptuous) ומדי פעם יוצאים מוצרי כוכב נחשקים בקולקציות, אבל אלו מוצרים נקודתיים, המותג לא חזק לטעמי באיפור כמו שהוא חזק בטיפוח למשל.
לצלליות המאט בפלטה 24 Alabaster Mushroom יש מרקם ופיגמנט מדהים עד היום! רכשתי את הפלטה כי חשבתי שהיא תהיה יומיומית נהדרת בתקופת השירות הצבאי (מה שהופך אותה למוצר הוותיק ביותר שלי כאן!). בפועל לא הסתדרתי עם הגוון החום (המושלם אגב). אני זוכרת ששאלתי את אחותה הגדולה של חברה טובה שלי שהיתה 'מומחית' לאיפור איך אני יכולה לנצל יותר טוב את הגוון הזה. היא ענתה לי שאם אני לא יודעת אז היא בטח לא... כנראה זה היה הרגע המכונן בו הבנתי שאני פשוט לא אוהבת צלליות חומות. פשוט לא וכך זה נשאר עד היום...
.
אליזבת ארדן (Elizabeth Arden) הוא מותג יוקרתי שורשי, גם חלוצי כמו לאודר. מותג כבד יחסית שיש אליו המון הערכה בשוק, אולי יותר נכון, הערכה למה שהביא איתו במשך כל השנים. יש מי שלא מכירה למשל את סדרת שמונה השעות (Eight Hour) המפורסמת והמהוללת של המותג? המותג הזה היה גם מהחביבים על אמא שלי בטיפוח והזיכרון החזק שיש לי ממנו זה ה- Red Door של המותג, והכוונה שלי לא רק לבושם אלא בעיקר למרכז הטיפוח המפורסם. בכל פעם שאני שומעת ארדן זו האסוציאציה הראשונה שלי. גם המותג הזה חזק יותר בטיפוח מבאיפור ונראה שבשנים האחרונות הוא בודק את הגבולות של עצמו, כאילו עושה עלינו טסטים ומוציא קולקציות מסוימות שנראות צעירות אבל המחיר שלהן רחוק מלהיות צעיר, למשל הסומק המינרלי שמדהים גם מבחינת עיצוב, גם מבחינת ביצוע וגם מבחינת המחיר...
למרות שאיפור זה לא הצד החזק של המותג, אני זוכרת את התקופה שהם הוציאו את הליפגלוס Crystal Clear. זו היתה תקופה שהג'וסי טיוב של לנקום שהזכרתי כאן למעלה שלטו ביד רמה בקטגוריה והיה קשה מאוד ליצור העדפה לגלוס של מותג אחר. אז ארדן באקט של יחסי ציבור מופלאים דאגו שלא יהיה מגזין אחד שלא יפרסם שזה לא רק הליפגלוס הכי מבריק קריסטלי שיש בעולם אלא שהוא גם הבחירה של כל דוגמניות העל, כמובן שתמונות "מקריות" של דוגמניות עם הגלוס פורסמו וזה הפך להיות ברגע אחד המוצרים המדוברים והנחטפים ביותר מהמדפים למרות שהעיצוב שלו דומה יותר למשחה לטיפול בדלקות עיניים מאשר למוצר יוקרה מפתה... נראה שבארץ כל הסיפור הזה עבר מעלינו.
.
קליניק (Clinique) הוא מותג שמזוהה הרבה יותר עם תחום הטיפוח מאשר האיפור, הם לטעמי מעולם לא היה חזקים בזה במיוחד וזה לא ממש השתנה עם הזמן. עם זאת בזמנו היו להם כמה מוצרים מאוד בולטים ונחשקים כמו למשל הפודרה הדחוסה באריזה הירקרקה המזוהה כל כך עם המותג, לא היתה אחת שלא היה לא אותה או שלא רצתה שיהיה לה אותה. אני חושבת שבשנים האחרונות הם מנסים לצאת בחידושים אופנתיים ומדליקים כמו האייליינר ג'ל או הצ'אבי סטיק (Chubby Stick) וזה נחמד אבל אני חושבת שאם הם רוצים להיות שחקן קצת יותר משמעותי בשוק האיפור אז הם צריכים לעשות שינוי קצת יותר עמוק. או שלא... ומה אני חושבת על ההתנהלות הקלוקלת של קליניק בארץ כתבתי ממש לאחרונה.
לפני כעשור בשיטוטיי שופינג באירופה נתקלתי בסומק אבקתי של קליניק שמהמם גם מבחינת האריזה וגם מבחינת הגוון. כאילו תלשו את המוצר הזה שהיה מתאים יותר ללנקום להוציא בזמנו ושמו עליו את השם קליניק. רכשתי את הגוון 04 Crushed Candy הורוד וחברה שלי רכשה את הגוון הכתום והמשכנו לנו בשופינג מרוצות מתגלית השנה...
.
קלרינס (CLARINS) גם הוא מותג שמזוהה משמעותית יותר עם הטיפוח. מותג שאהבתי מאוד בזמנו והשתמשתי בלא מעט ממוצרי הטיפוח שלו. מבחינת איפור ההיצע היה דל אז והוא די דל גם היום. ברור שלחלוטין זה לא הפוקוס של החברה ועד שהם מוצאים קולקציות עונתיות יפות ללא ספק הם מתמחרים אותן כאילו הם כריסטיאן דיור. הכי לחיות בסרט... בכל מקרה, זה מותג שבוודאי חידושים היו ממנו והלאה בתחום האיפור ולכן כשנתקלתי בזמנו בשימר האבקתי הלבן-מוזהב הזה Coquillage Sea Shell הייתי מופתעת לגמרי. חשוב לזכור ששימר בזמנו היה משהו מאוד חדשני, לא משהו נפוץ כמו היום. העובדה שלשימר של קלרינס היה להפתעתי מחיר נגיש לא השאירה לי הרבה ברירות. לגמרי אחת הרכישות היות מוצלחות שלי במשך השנים של המותג.

אורלן: האם ישמרו על זכרונות הנוסטלגיה?

אורלן (ORLANE) הוא מותג נישתי שבזמנו חברותיי ואני מאוד נהנינו ממנו, תמיד הוא היה צבעוני ומזמין, תמיד הייתי יכולה למצוא משהו שבא לי. זה מזכיר לי שבמשך שנים ארוכות, מהתיכון ועד שנות האוניברסיטה, רכישת איפור אצלנו היתה ברובה מאוד חברתית. כלומר, אם מישהי מהחברות היתה קונה מוצר שווה ולא משנה של איזה מותג אז תמיד היו כמה נוספות שהיו הולכות וקונות אותו. היינו מזינות אחת את השניה במידע על קולקציות וחידושים של המותגים, זה היה מידע יקר ערך שכן לא היה אינטרנט שיעזור לנו להשיג בשלוף את המידע כמו היום. האמת שזה המון כוח, אם דיילת היתה מעצבנת מישהי אז כולנו היינו מחרימות אותה והיא לא היתה מקבלת את העמלות שלה על המכירה וכלום. וכן, כל הדיילות הכירו אותנו ופינקו אותנו בדוגמיות ושאר ממתקים...
אם נחזור לאורלן אז מאוד אהבתי את הצלליות שלהם ובאחת הקולקציות יצאה הפלטה 34 Bleu De Cobalt של צללית בכחול רויאל שימרי מטאלי בוהק וצללית כסופה מטאלית, פלטה מאוד חזקה גם במונחים של היום. בגיל מאוחר מאוד יחסית התחלתי להשתמש בסומק, לא אהבתי לשים בזמנו כלום על הלחיים ואת הסומק 23 Marron Bronze רכשתי כי חשבתי שהוא יכול לחדד את עצמות הלחיים שלי, מן גוון ניטרלי כזה. אם יש משהו שאני בטוח לא צריכה זה לחדד את עצמות הלחיים, יש לי מספיק שקע שם... 
בכל מקרה החדשות הן שאחרי שהמותג נעלם מארצנו הקטנטונת לפני מספר שנים, החליטה לאחרונה רשת אפריל לייבא אותו באופן בלעדי ואני מחכה להתרשם ממה יש למותג הזה להציע לנו היום. שיהיה בהצלחה.

פלטות אביב 2012 של גרלן: מרהיבות!

על רקע הנוסטלגיה הזו שלי בחגיגת יומולדת שנתיים, רציתי לחגוג יחד איתכן ולהעניק מתנה לקוראות המדהימות שמלוות אותי לאורך התקופה הזו מאחד המותגים הנחשקים והאהובים עלי ביותר - גרלן. אני מאוד אוהבת את קולקציית פלטות הרביעייה החדשות יחסית Ecrin של גרלן, הן יפות אחת אחת וכבר כתבתי בהרחבה על הפלטה 05 Les Gris ההורסת. 
אז בחרתי בשתי פלטות יפהפיות מקולקציית האביב האחרונה - אחת לכל שנה של הבלוג, שיום אחד גם הן ייחשבו לסוג של וינטג' (Vintage) כמו המוצרים פה בפוסט. הראשונה היא 11 Les Roses עם שני גוונים ורדרדים, גוון היילייטר בהיר וגוון סגול מעושן להדגשות וחידודים. פלטה יפה בגוונים מהפופולריים שיש. הפלטה השנייה היא 12 Les Aqua עם גוון טורקיז בהיר, כחול ים, כסוף בהיר ואפור כהה. ממש אוסף הצבעים שאני אוהבת, עבורי זו פלטה מושלמת. ממש כך.

אז יהיו לנו הפעם שתי זוכות! מה צריך לעשות בשביל להשתתף בהגרלה?:
1. לספר בתגובה מה הזיכרון הנוסטלגי שלכן מאיפור ומותגים. כך ניכנס כולנו לאווירת הנוסטלגיה, זה תמיד מעלה חיוך. בנוסף, במידה ויש לכן עדיפות לאחת הפלטות (ורודה/אקווה) אז מומלץ לציין.
2. להיות עוקבת של הבלוג, מופיע כאן בטור השמאלי תחת "עוקבים ומתעדכנים".
3. להיות עוקבות של הבלוג בפייסבוק, מופיע כאן בטור השמאלי תחת הכותרת "NetwoekedBlogs".
4. מומלץ לשתף בפייסבוק את הפוסט לטובת חברות אחרות שישתתפו בהגרלה.

שימו ♥
 • הפוסט (בדומה לבלוג) נכתב בלשון נקבה אבל מיועד לשני המינים.
 • תגובה אנונימית היא בעייתית כי לא ניתנת לאיתור במידה ותזכו ולכן גם לא תכנס להגרלה. במקרה כזה אפשר לבחור באופציה של "הגב כ: שם/כתובת אתר". ניתן להכניס רק שם/כינוי בלבד.
 • מומלץ להשאיר כתובת מייל אליה תשלח הודעה במידה ותזכו.
 • הבחירה בזוכה תעשה בצורה אלקטרונית רנדומאלית בדומה להגרלות הקודמות בבלוג.
 • היום האחרון להשארת תגובות להשתתפות בהגרלה הינו ה- 18.6.12
 • במידה והזוכה לא תיצור קשר עד שבוע מיום פרסום תוצאות ההגרלה יעבור הפרס לזוכה הבאה בתור.
כמו תמיד - תודה אישית ענקית לקוראות הקבועות והנאמנות של הבלוג. 
אתן מדהימות - אין כמוכן!


ID

Ecrin 4 Couleurs
Long Lasting Eyeshadows
11 Les Roses, 12 Les Aqua
גודל: 7.2 גרם
ייצור: צרפת
מחיר: 352

הבהרה / גילוי נאות: שתי הפלטות של גרלן נשלחו מהחברה לטובת הזוכות


Print Page

182 תגובות:

 1. היי
  אז קודם כל ברכות לרגל מלאות שנתיים לבלוג . אני עוקבת אחריו קרוב לשנתיים ומאוד נהנית לקרוא וללמוד דברים חדשים .
  הזיכרון הנוסטלגי שלי מאיפור ,קשור לסיפור מהעבר שלי ,שהייתי ילדה שובבה לחלוטין. יום אחד הייתה אצלי חברה והחלטנו יחד לשחק במכון יופי . אני המעצבת היא הלקוחה . בנוסף לתספורת חדשנית שעשיתי לחברתי (אני ההוגה של פוני מוסד למרות שמעולם לא קיבלתי קרדיט עליו ;) ) גמרתי עליה קופסא שלמה של סומק של חברת NO7 ,שהייתה פופולארית בשלהי שנות ה-80. אמא שלי לא הבינה מה סיבת השקט שהיה בחדר ונחרדה לגלות את התוצאה. היא ניסתה לשפצר את הפוני ולהסיר את הסומק . מה שמפליא (או מוזר) הוא שהאמא של חברתי לא חזרה והתלוננה על מה שקרה ....
  לגבי מותגים, זכור לי בושם שהיה של סבתי ז"ל (ממוצא הונגרי ),לא היה לה רכוש רב אבל בושם טוב אחד של שאנל 5 היה לה , ושהיינו באים אליה לביקור תמיד היא הייתה נותנת לי שפריץ קטנטן מהבושם שלה. היא הייתה ליידי אמיתית.... :)

  אם ובמידה ואזכה אשמח לקבל את הפלטה בגווני אקווה (עוד לא התנסתי בצבעים מגוון זה ,אני תמיד נוטה לורודים/חומים )

  מצפה לפוסטים הבאים ...ומאחלת בהצלחה בהמשך...
  מיכל אנגלנדר
  mikey.e.26@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה מיכלי!!
   אני נקעת פה מצחוק מהסיפור שלך, מעולה!!
   אם סבתא שלך היתה משתמשת בשאנל 5 אז השמיים הם הגבול :)

   מחק
  2. יש לי ים של סיפורי מעשי קונדס ...הייתי שובבה בילדותי...עכשיו אני סתם חנונית :)

   מחק
  3. חחח, יש לך סיפורים שמתעלים על הסיפור שסיפרת? אני מרגישה חנונה לידך עם סיפור כזה!

   מחק
 2. ראשית מזל טוב! להתמיד שנתיי ולשמור על עניין , איכות וקלאסה - שאפו!
  מן הראוי שעם כותרת שכזאת, אהיה הראשונה או לפחות בין הראשונות שתגיב פה.

  מן הסתם שיערת שזה יהיה כך, אך אם לךלא, תתכונני לחפירה ארוכה מהרגיל.
  ברור לי מעל לכך ספק שאחת הסיבות שהתחברתי מייד אל הבלוג שלך, מעבר לכתיבה המעניינת ולקונספט, הוא סקירת מוצרי יוקרה וההתייחסות אליהם שעוררה בי הזדהות, כיף לקורא על משהו מוכר ובד בבד , חידשת לי לא מעט. מותגים שהלכו איתי דרך ארוכה כמו גם רעיונות למקבילות.
  השארת אותי סקרנית למה כבר מהילדות, מגזינים מחול ורק יוקרה? אצלי זה היה כי דודתי וסבתי חיו בחו"ל וכך גם כל בנות הדוד של אמא, אז חדשות לבקרים היינו מקבלים במתנה מוצרים שאחרים יכלו רק לחלום עליהם, או לפעמים למצוא חלק מהם במשביר לצרכן במרכז העיר ירושלים - לא היו פארמים. לצערה או שמחתה של היורשת, היא גדלה איתי עם המגזינים האלה ולכן היא פשניסטה וסנובית טיפוח/איפור לא קטנה. למרות שהנסיעה שלנו כשמלאו לה 18, הנחיתה אותנו לקרקע ולמדנו להשתמש גם במס מרקט ואף מוצרים עממים תוצרת הארץ.
  יש שאוהבות בגדים/ יש לנז'רי, אני אהבתי איפור וטיפוח. דיור הייתה המלכה כשאחריה מזנבות שאנל ו YSL. גרלן, לנקום, אורלן שהעלית מתהום הנשיה, הסתופפו עם כל השאר. בכל נסיעה לאירופה, חיפשתי את המוצג שאין בארץ כדי להרחיב את האוסף וכך מצאתי עצמי קונה שפתון ולק של ורסצה בגוון שלא ממש נענד אח"כ כי הקנקן היה יפיפה.

  אף פעם לא חשבתי לעסוק באיפור, אך תמיד שאפתי ללמוד להתאפר שכן האיפור שלי הוא מאוד שמרני/שבלנוי והנועזות באה בגוונים. יום אחד אגיע לזה.

  כשראיתי את תמונת הנושא בפייס, חיוך רווחה עלה על פני, אני לא היחידה שקשה לה להיפרד מפריטי איפור של שאנל, דיור ולנקום שעברו איתי כברת דרך. כמוני כמוך בעבר הייתי קונה יותר מתוך התלהבות או גחמה, עם הזמן התמתנתי והפכתי יותר שקולה (לא לגמרי, אבל מנסה)

  DIOR בעיני הוא מותג האיפור עם הגוונים הכי יפים שהיו כל השנים, עם השנים, גיוונתי והרחבתי. אך לי ולסוניה הדיילת בס.פארם מלה היה הסכם לא כתוב. מכל קולקציה מוגבלת והיו לא מעט כאלה, היא תמיד שמרה לי את כל הסטים של הצלליות שאבחר. בזמנו היו מבצעי 30%, מבצעי בתי מלון ותי מתנה עפ פריטי איפור מוקטנים, עבורי זה היה מפתה ועד היום יש לי מחזיק מפתחות עם 3 צלליות מוקטנות בברונז וחום, שלא השתמשתי בו כמובן.

  שאנל היו סנובים ואף פעם לא נתנו הנחות, אך אמא השתמשה רק בשאנל או בהלנה רובינשטיין, וכשהיא קנתה שאנל ואני הייתי בסביבה...תמיד גם אני יצאתי עם שקית מלאה. (פעם אחת היה מבצע כי מאפרים מחול הגיעו לארץ, 10% שלמים של הנחה הכירו לי את הבסיס החמאתי לשפתונים ואת שפתון מספר 10 - לילך עדין שכולם גרסו שהחוויר אותי, אבל אני התמדתי איתו עד סופו, אני אהבתי אותו עלי!

  יכולתי להמשיך כך מותג מותג, אבל אז כבר יהיה פה פוסט :)לקלרינס ולקליניק בזמנו לא ממש התחברתי. אסתי לאודר תמיד הפילו אותי עם הסמקים וההייליטרים, בשנים האחרונות הם המריאו ונותנים פייט יפה למתחרים.

  עם השנים למדתי לקנות גם איפור עממי ואביזרים לא ממותגים. את התקציב אני מפנה לטיפוח.

  לא משתתפת בהגרלה, גם כי יש לי המון איפור, גם כי יש לי הרגשה שאני אף פעם לא זוכה וגם כי קשה לי להחור בין השתיים, שתיהן מהממות.

  רצתית לבקש סליחה שאני לא עושה הגהה, אך כתבתי הרבה, מקווה שאת תבינה.

  וגם להגיד תודה, על בלוג יפה ומושקע, על שמירה על עניין וכתיבה ברמה, נהנית מאוד מהפוסטים שלך ומאחלת לך עוד שנה של כתיבה פוריה ומהנה.

  השבמחק
  תשובות
  1. אפרת חייבת לציין שהתגובה שלך ריגשה אותי!

   מחק
  2. חן חן ותודה רבה אפרת על הפרגון התמידי!
   את סקרנית על מה? אשמח לחדד, חשבתי שהפוסט היה חפרני מספיק, חחח.
   בזמנו לא היה משהו יותר שווה מזה שיש "דודים" בחו"ל, אני גם זוכרת שהיו מביאים לי מתנות ופינוקים היסטריים.
   גם אני בדיוק כך, מכל הדברים תמיד העדפתי מוצרי קוסמטיקה.
   אני זוכרת את הסיפור על הקנקן של ורסאצ'ה :)

   וואלה? מגניב אם תלמדי איפור, תספרי חוויות ותתני לנו טיפים.

   האמת שכמו שכתבתי העברתי ואני מעבירה בשוטף המון מוצרים, אין לי שום בעיה להיפרד מכלום, אלו שפה שרדו באופן מפתיע. אחרי שתועדו בפוסט סביר שאפרד גם מהם בקרוב מאוד...LOL

   אני זוכרת שדיור הוא המותג המועדף עליך, אין ספק שלהתחדש במוצר שלהם זה פינוק רציני. אם היום היו מציעים 30% על דיור זה היה עושה נעים בגב ללא מעט לקוחות.

   חחח, הכי כיף שמישהו אחר קונה לנו גודיס, בטח אם זה משהו יקר. אני חושבת שאם מישהי אוהבת מוצר מסוים שתהנה ממנו ולא משנה מה אומרים (גם ככה זה לא יעזור...).

   לטיפוח יש מקום חשוב ומרכזי ואם להשקיע במשהו בהחלט זה המקום. האיפור הכי שווה לא יראה טוב על עור לא מטופח.

   חחח, לפעמים מאתגר אבל מבינה כל מה שאת כותבת!

   תודה רבה, מצטרפת ללין, ריגשת גם אותי.
   כיף לקבל ממך מחמאות, במיוחד על הכתיבה.

   מחק
  3. את נהדרת, איך אפששר שלא לפרגן?

   אגב, מהפוסט הראשון כבר אמרתי, כשאת מחלקת, תשטפי קצת גם אלי, יש לי הרושם שאת היחידה בעולם היופי המוכר לי שאהיה מוכנה לקבל את ה"לֵפט אוברס" שלה LOL. יודעת מה, אולי גם מאתי שלי משיסיידו.

   אני עדיין מאשימה את המקלדת אבל...

   לילה טוב

   מחק
  4. תודה רבה :)

   חחח, אני זוכרת. זה בהחלט עושה משפחה וחברות שמחות ממש!
   תכלס גם אני הייתי שמחה לקבל מעצמי....LOL

   מחק
  5. המשפט האחרון שלך עשה לי את היום, נשכבתי לרצפה מרוב צחוק, מאמצת :)

   מחק
 3. beauty_mark1.6.2012, 22:50

  לא, את מדהימה!!
  מזל טוב ענקי על חגיגות ה-2!
  לשמחתי (וכרגיל לצער הארנק, הבעל, מנהל הבנק...)
  האהבה הגדולה שלי זה חברות יוקרתיות, אין ספק שהמשולש הקדוש הוא שאנל, דיור
  והצלע השלישית מתחלפת על פי תקופה, כרגע כבר זמן רב זה מתחלק בין גרלן לYSL.
  אולי לא זיכרון נוסטלגי בדיוק, אבל למרות כמויות האיפור הלא שפויות (עוד לא הגעתי לבגרות וליכולת להעביר הלאה (-:
  כבר תקופה שאני מסגלת יכולת סינון מבעבר ומעדיפה מוצר 1 "ואוו" על פי כמה "זולים" יותר-זו כמובן הכללה אבל אני מקווה שהכוונה הובנה.
  כרגיל-עוקבת בהכל.
  ועוד יותר כרגיל-ההגרלות שלך הכי שוות!
  הולכת להעביר את המידע בפייסבוק.
  הייתי מעדיפה את פלטת 12 Les Aqua ,אבל כמובן שניהם מדהימות וישמחו לשבת בשידה שלי (-=

  מאחלת עוד שנה מלאה יצירתיות, הנא, כתיבה ויוקרתיות.

  beauty_mark@walla.co.il

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה ממי!!
   כל אחת והמשולש הקדוש שלה שעושה לה חור בארנק...LOL
   אני בעד אימוץ יכולת סינון כזו, זה גם קל יותר בארנק וגם נעים יותר בשידת האיפור.

   מחק
 4. דנרה אהובה,
  קודם כל אתחיל בתירוץ שלי ללמה לא הייתי כאן בכל הדיבורים על מדונה, זה כי אני מקנאה בך שהיית במופע שלה, איך היה?
  ועכשיו לעניין: את כבר יודעת שאני מעריצה את הכתיבה האובייקטיבית שלך וגם את הדעות שלך. ובזאת נכנס הפוסט הזה לרשימת האהובים עליי ולצידו "הפוסט הצהוב" עם הצמיד מ H&M ו"הטכנולוגי" עם הלפטופ הפרחוני של hp (את רואה? כבר יש להם כינויים).
  הרבה מזל טוב לסיכום עוד שנה רצופת פוסטים מעניינים וחידושים מיוחדים.
  מאחר ואין לי איזה "מוצר נצחי" בשוק, רק אחד נצחי שלי, אעלה אותו לדיון: סומק בגוון ורדרד חינני של Marks&Spencer, בגוון:dusky rose.
  נרכש בלונדון בחנות Boots כי הייתי צריכה סומק ורוד עדין להופעות, בערך לפני שלוש שנים. מאז הוא רק נהיה טוב יותר. אני בדרך כלל לא שמה סמקים ביומיום כי זה משהו שאני שומרת למסיבות למשל, או במקרה של הגוון הזה לתחפושת המשוגעת שלי בפורים (ליצנית שנלקחה לעולם פחות ילדותי) והיווה חלק גדול באיפור שעשיתי. הסומק הזה הפך למוצר שאני הכי אוהבת לראות על המדף, מביא לי נוסטלגיה בהרבה מובנים ולדעתי מוצר מאוד טוב, שימושי ופרקטי.
  אשמח לעדכן אותך שחזרנו מחופשה וקניתי את חלום חיי מאז יציאתו לשוק, הבושם של Escada הוורדרד והקיצי.
  לגבי הפלטות- אין לי שום העדפה, נראות שתיהן כמו משהו שהייתי שמחה לקבל.

  אז לסיכום, תודה על השקעתך, על הפוסטים היפים, על העדכונים והמון בהצלחה בהמשך הדרך.

  השבמחק
  תשובות
  1. זואי!!! מדונה דפקה הופעה מ-ד-ה-י-מ-ה, אנרגטית ומרשימה!!!
   איך הצלחת לעשות לי נוסטלגיה בעצמך אה? סחתיין עליך שאת זוכרת פוסטים ותיקים כאלו כמו הצהוב והלפ טופ האדום!
   נשמע טוב, אציץ על הסומק הזה בהזדמנות הבאה, כיף שמוצאים מוצר מוצלח שרץ איתנו שנים ארוכות.
   תתחדשי על הבושם, מתוק כמוך!
   תודה רבה על כל האיחולים :)

   מחק
 5. Blogaholic2.6.2012, 1:56

  היי דנרה,

  פעם ראשונה שאני מגיבה לך בבלוג למרות שאני עוקבת כבר חודשים.חייבת לומר שלמדתי מהבלוג המון וגם ממש הופתעתי שהיו לי מוצרים יוקרתיים שהחלטת לסקור פה.
  כמו תמיד לקרוא את הביקורות המקוריות שלך זה עניין של הנאה-סבל.. המוצרים מהממים אך ממש לא בתקציב :)
  המוצר היוקרתי הראשון שהחלטתי לפנק את עצמי בו היה המייק אפ Teint Resist של YSL - שבמבט לאחור נקנה ברגע של בורות מוחלטת.. כמובן שהייתי מרוצה ממנו אך לדיילת הייתה יותר השפעה על הקניה מאחר ואיפור היה סוג של תעלומה בעיניי..
  הYSL זה מותג שאני תמיד אזכור כי הוא היה השער שלי לעולם מותגי היוקרה ( ולחור בכיס חח)
  שתי הפלטות מהממות ובשביל מוצר גרלן ראשון בתיק איפור אני לא מתכוונת להיות פיקי.. :-P

  מחכה לחגיגה של השנתיים הנוספות ולעוד פוסטים מגרים!! :)
  umpalumpa7@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. שמחה שהגיע הפוסט ש"הוציא אותך מהארון" :)
   הנאה-סבל, אהבתי את התיאור!
   כולנו עברנו את החוויה של לקנות מוצרים בהשפעת הדיילת. היום אנחנו חכמות בהרבה.
   חתיכת שער בחרת לך עם YSL, שווה במיוחד!

   מחק
 6. l i r o n i t2.6.2012, 9:29

  ראשית, מזל טוב! מאחלת לך (ולבלוג:) עוד שנים רבות של כתיבה, יצירה ויופי!
  הזיכרון הנוסטלגי שלי מאיפור, הוא קניית האיפור הראשונה שלי.. הייתי בת 13 בערך, בקניות שיגרתיות במשביר עם אמי והיא קנתה לי את העיפרון השחור הראשון שלי (שהתחיל את התקופה הגותית שלי :P ) היא קנתה לי גם סוג של גלוס דו צדדי שבצד אחד יש גלוס ובצד השני עיפרון שפתיים בגוון ורוד עתיק עדין שכזה. (שניהם היו של רבלון)
  אני זוכרת את ההתלהבות הגדולה מה"צעצועים" החדשים, במיוחד משום שהייתי "חלוצה" בקרב חברותיי בכל הנוגע לאיפור..
  ובאשר לגלוס המשוכלל, מסתבר שכבר אז לא התחברתי כ"כ לעניין, ויצא שהשתמשתי רק בעיפרון למילוי של כל השפתים, במראה מאט שכזה.
  והאמת, כנראה שהטעם שלי לא השתנה הרבה (רק הפך ליותר יקר עם השנים ;), אני עדיין חייבת עיפרון שחור במעקה העין בכל איפור שאני עושה, ואני עדיין מעדיפה את המראה המאט על גלוסים :)

  במידה ואזכה (הלוואי!!) אשמח לקבל את פלטת האקווה, למרות ששתיהן מדהימות אז גם הורודה תתקבל בברכה:)
  המייל שלי הוא liron1002@walla.co.il ואני כמובן עוקבת כבר מתחילת הדרך :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה לירון!!
   וואו, הסיפור שלך מזכיר לי אותי, גם אני קיבלתי את העיפרון השחור הראשון שלי (לנקום) בגיל 13 בערך וגם אני הייתי החלוצה "המומחית" בקרב החברות לענייני טיפוח ואיפור.
   וואלה? עם שחור במעקה העין בכל לוק? אם יש לך המלצה לעיפרון שחור שווה שמחזיק אשמח לשמוע.
   שפתיים במראה מאט זה הכי לוק מתוחכם שיש!

   מחק
  2. l i r o n i t5.6.2012, 22:10

   אחוות חלוצות ממש ;)
   בעניין השחור בעיניים - העיניים שלי דיי גדולות (יחסית) ואם אני לא שמה שחור במעקה העין זה יוצר לי תחושה כאילו משהו חסר.. (ואולי זה סתם הרגל מגונה:)
   היום אני משתמשת בעיקר בפלואידליין השחור של מאק או בעיפרון שלהם שנקרא FELINE - אני לא בטוחה אם הוא "אמור" להיות עמיד, אבל עליי הוא מחזיק נפלא.
   ואם כבר מדברים על נוסטלגיה ומעקה העין - אני חייבת לציין שהפוסט האהוב עליי ביותר הוא הפוסט על סבתא שלך והכחל. פוסט נפלא!! מאז שקראתי אותו (כשהוא רק פורסם) הוא לא יוצא לי מהראש ואני מתה לנסות כחל מודרני שכזה (אבל אין לי אומץ, בינתיים). הייתי חייבת לשתף :)

   מחק
  3. חחח, לגמרי ;)
   אה, כן, הפלואידליין בלקטראק והפיליין, סופר פופולריים!
   תודה!! איזה כיף לשמוע את זה, זה גם הפוסט הכי אהוב עלי בכל הבלוג :))
   תשמעי, זו חוויה (גם אם לא פשוטה...חחח) וכדאי לך לנסות את זה ולא משנה של איזה מותג תבחרי, העיקר להתנסות. בגלל שאת אוהבת שחור בעין אני ממליצה לך לנסות דווקא את הכחול של לוריאל שמופיע שם בגוון שחור, הוא שחור היסטרי ולא יזוז ממך!!! (וצריך להיות ממש זול באיביי)

   מחק
 7. מיכאלה2.6.2012, 9:45

  היי דנרה!
  מזל טוב למלאת שנתיים לבלוג המקסים שלך!
  מזדהה עם הרבה ממה שכתבת פה, גם אני עוד לא זרקתי או העברתי את חלק מאיפורי השנים המוקדמות שלי.
  תמיד אהבתי את שאנל וכנערה בת 17-18 הסתובבתי עם הליפסטיק rouge corommandel
  אאל"ט באיות.אדום קלאסי יפהפה.
  היתה לי חברה של חברה שהיתה דיילת של שאנל בשווייץ בשעתו וכשעזבה את הארץ מכרה מלא דברים במחירי רצפה: עפרונות עיניים ושפתיים ועוד.
  גם את החמישיות של דיור אהבתי.
  אורלאן חוזרת? יש לי עדיין אבקה אדומה שלהם לשפתיים שביחד עם באלם הופכת לשפתון עמיד וחזק ביותר. מסקרן לראות מה יש באמתחתם.
  איזו הגרלה שווה! אני אשמח לזכות באחת מהן, עם עדיפות קלה לאקווה היות ורכשתי את הפאלטה הורודה של החורף.
  תודה, עשית לי חשק לפשוט על מגירת הנוסטאלגיה שלי ולהפרד מעוד כמה אייטמים...
  mendejanco@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מיכאלה :)
   סחתיין עליך, בגיל כזה גם אדום וגם שאנל!
   למה לי אין חברות כאלו שיארגנו לי שאנל במחירי רצפה??
   אורלן חוזרים, בקרוב מאוד בסניפי אפריל, בהחלט מסקרן מה יהיה שם.
   נשמע מעניין ביותר האבקה הזו, זה עדיין קיים?
   בהחלט הזדמנות לעשות סדר ולהיפרד ממה שצריך, עושה מקום לדברים חדשים ;)

   מחק
 8. מזל טוב!!!!
  הזיכרון הראשון שלי עם מוצרי איפור הוא פלטות צלליות של ג'ייד - במשך שנים התאפרתי רק איתן (פלטה של חומים ופלטה של סגולים) ואפילו רכשתי את שתיהן פעמיים :)
  הפלטת אקווה נראית מעלפת...

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה שירי!
   זה קטע, נראה לי שאין מישהי בארץ שלא היתה לה פלטה של ג'ייד כשהיתה צעירה!
   פעמיים? הלוואי שגם אני הייתי מסיימת ככה מוצרים.

   מחק
 9. ברכות ליום ההולדת שנתיים! מאחלת לך עוד הרבה שנים של כתיבה מעולה ויצירתית (ומקווה בתורי לחגוג גם ימי הולדת מוצלחים כאלה לבלוג החדש שלי :)

  הזיכרון הנוסטלגי שלי הוא בערך בגיל 15, אחותי הגדולה ואני יושבות בשישי בערב בחדר שלי והיא מאפרת אותי (ממש לא במוצרים ממותגים..)לקראת יציאה לסרט. מה שיפה זה שהיום, כשאני לומדת איפור מקצועי, אז אני מאפרת אותה כדי להתאמן.

  דרך אגב אני חייבת לומר שאני יכולה להתחבר לרתיעה הראשונית שהעלית לגבי לגעת במישהי אחרת כדי לאפר אותה, אבל ממה שאני רואה - נשים פשוט מתמסרות למגע הזה וזה כזה כיף עבורן שזה הופך להיות גם כיף אדיר עבורי. ולגבי הקיבעון - אצלי זה ממש להפך, אני דווקא מרגישה שלמרות הידע הרב שכבר היה לי, "הראש נפתח" וכל הראייה שלי את תחום האיפור הופכת ליותר ויותר רחבה ומגוונת :)

  הפלטה המועדפת עלי מבין השתיים היא האקווה, ובנוסף אני עוקבת במייל ובפייסבוק
  mor.beauty2012@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה ומאחלת לך גם בהצלחה עם הבלוג :)

   איך שגלגל מתהפך לו, אה?...

   כן, אני חושבת שמאפרות צריכות שתהיה להן הגישה והנכונות הזו, כך בהחלט הלקוחות מתמסרות, זה נחשב לפינוק בסופו של יום ללא ספק. בנוגע לקיבעון אני חושבת שזה מאוד תלוי בנקודת המוצא, במקום שנמצאים כשמחליטים ללכת ללמוד. זה לא שאין לי מה ללמוד, יש לי והמון, זה שאיפורי ביוטי/כלות/הפקות, זה לא משהו שמעניין אותי ללמוד. ומי שאוהבת את זה ברור שתהנה בלימודים, זה כיף גדול.

   מחק
 10. אנונימי2.6.2012, 10:46

  איזה פוסט מקסים!
  הנוסטלגיה שלי היא לקים של גרלן (קורל אדמדם עם שימר) ושל הלנה רובינשטיין (דואוכרום אדום- זהב, הלק האהוב עלי). אני לא חושבת שגרלן עדיין מייצרים לקים... את שני הלקים האלה יש בבית מאז שאני זוכרת את עצמי ואני לא אתפלא אם אחד מהם היה הלק הראשון ששמתי בתור ילדה קטנה.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה!
   לגרלן יש לקים לעיתים רחוקות בקולקציות, כמו בקולקציית פוצ'י שאמורה לנחות כאן בקרוב.
   פעם היתה להם קולקציית לקים מפוארת, עד היום יש לי אחד.

   מחק
 11. מזל טוב לבלוג!(:

  הזיכרון שלי ממותגים,שאמא שלי קנתה איזה משהו בסופר פארם וקיבלה במתנה קיט של קליניק עם שפתון,פודרה קטנה,עיפרון, ומן עיפרון-שפתון חום מזעזע עבה

  הפודרה הקטנה עדיין אצלי משומה,ומידי פעם אני אפילו משתמשת בה לצרכים שונים... את העיפרון גמרתי,ילדה קטנה שמסתובבת עם שפתיים חומותS:

  הייתי מעדיפה את פלטת האקווה,כדי לגוון קצת(:
  alexandra_pl@walla.co.il

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה :)

   הקיטים מתנה של קליניק, פעם היינו מתלהבות מהם...LOL

   הפודרה שלהם זה אחד מהמוצרים שהיו פופולרים במיוחד פעם.

   מחק
 12. ראשית. המון מזל טוב! זה לא קל לתחזק בלוג בצורה כמו שאת עושה. הכל אצלך מושלם הבלוג באמת נראה כמו מגזין ולא כמו "עוד" בלוג ביוטי. תמיד כשאני רואה שיש פוסט חדש ליבי מתמלא אושר ואז כשאני נכנסת אני מבינה שהאושר רק התחיל זה רק הקצה.

  אני מאחלת מכל הלב שבאמת תזכי לאין ספור שנות בלוגריות. ותמשיכי להיות מיוחדת כמו שאת וודאי יודעת.

  טוב עשיתי את 2 3 4. עוקבת מזמן וגם עוקבת לבלוג בפייסבוק מזמן. ושיתפתי כמובן =)

  זיכרון נוסטלגי:

  הזיכרון הראשון וגם כמה אחריו הם שבגיל 5 6 ככה ראיתי את אימי מתאפרת.. ובכלל הבנתי באותו גיל יחסית צעיר מזה איפור ולמה היא עושה את זה. ומאותו זמן תמיד מצאתי את עצמי מנסה לשים סומק או מסקרה(כן בתור פיצית) ומאז אני תמיד ניסיתי להדמות לאימי. לא תמיד זה עבד אבל היה שווה לנסות.

  הזיכרון הכי ראשוני היה זה עוד לפני גיל 5 6 הוא שאימי איפרה אותי בסומק נקודת חן מעל השפה ומעט שפתון אדמדם ורוד כזה עדין וקצת מסקרה. היא עשתה לי הכל. זה היה בפורים והתחפשתי למלכת הכוכבים והשמלה הייתה שחורה משובצת כוכבים לבנים והיה לי כתר ושרביט ביד.... והרגשתי באותו יום באמת כל כך טוב לא יודעת זה אחד הרגעים בחיי שזכורים לי בצורה הכי טובה ורק לטוב יש לי אפילו תמונות של זה ואני תמיד מוציאה ונזכרת........ נחלת עבר.

  אז זיכרון ראשון מאיפור היה בגיל 4 ואחרי זה באמת היו את הנגיעות כל פעם כשיש פורים או חג וכ'ד. לגבי מותגים אמא שלי לא צרכה הרבה מוצרי איפור חוץ מסומק מסקרה וקונסילר וברונזר... והאמת אני לא זוכרת אם היו מותגים או לא רק זכור לי שהיא אהבה מוצרים איכותיים. אז סורי... היא לא הייתה קונה בכל מקום או כל מוצר סתם . ובכללי אימי לא טיפוס שמתאפר כבד בכלל הברונזר והקונסילר שולטים אצלה יותר מכל. ומסקרה כמובן.

  לגבי איזה פלטה הייתי מעדיפה .. את הורודה כי כחולים זה לא אני...

  מייל:abcdefgh220@walla.com
  בהצלחה לכולן =)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה אל, בהחלט לא קל בכלל, זה המון השקעה אבל אני שמחה שהקוראות הקבועות יודעות להעריך את זה. ממש כיף לשמוע מה שאת מספרת, שמחה שזה עושה לך טוב. תודה על כל האיחולים!

   איזה זכרונות! לא מספיק שתהיה לנו השמלה הכי יפה, חייבים איפור שווה איתה :)
   כשחושבים על זה הגיוני בהחלט שהאיפור הראשון שלנו הוא מפורים.
   איך כולנו זוכרות את האיפור של אמא, קטע!

   מחק
 13. דנרה,
  מזל טוב לשנתיים של הבלוג !
  אני לא עוקבת הרבה זמן אך נהנת מכל פוסט וגם בחיטוט בפוסטים הקודמים :)
  אמנם אני רק בת 17 אבל יש זיכרונות מתחילת גילאי העשרה,
  הזיכרון הנוסטלגי שלי מאיפור הוא בבירור עיפרון שחור (של חברה לא ידועה) שהיה מוצר האיפור הראשון שהשתמשתי בו ואחריו גלוס שקוף עדין לשפתיים, שניהם הפציעו מדי פעם בסביבות גיל 12-13 ...
  המותג הראשון שקניתי ממנו היה לוריאל, המסקרה הראשונה שלי (גיל 14) הייתה שלהם ומאז אני אוהבת לראות מה החידושים (ועדיין חושבת שאין כמו זו שהייתה שלי).
  כבר הרבה זמן שאני מתלבטת איזה מוצר ראשון של גרלן אני הולכת לקנות בקרוב, ואני מאוד אשמח לקבל אחת מהפלטות, ממש לא משנה לי איזו כי שתיהן מתאימות לצבע העיניים שלי.
  תודה על ההשקעה בבלוג וכל הידע שאת מעבירה פה,
  גלי (מייל - galisz@gmail.com)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה גלי!
   גם שלי זה היה עיפרון שחור, נראה לי שזה המוצר הראשון הכי פופולרי ;)
   יש לנו סנטימנטים למותג הראשון, נחמד לעקוב ולראות איך מתפתח עם הזמן.

   מחק
  2. הסנטימנטים שלי נוטים בעיקר לכיוון גרלן ;)
   כל פעם שאני רואה משהו חדש אני מתאהבת, הפודרת כדוריות והמסקרה הדו-צדדית ומה לא.
   דווקא הבנות בכיתה שלי היו עם עיפרון כחול בעיניים (גם אלו שזה ממש ממש לא התאים להן) והייתי בין הבודדות שהלכו על שחור, ועד היום אני לא אוהבת לראות את העיניים עם כחול.
   וכמובן שוב מזל טוב על הבלוג, תמיד כיף לקרוא אצלך !

   מחק
  3. חחח, ברור ;)
   אני איתך, הפודרה והמסקרה ובעצם הכל שם כל כך מפתה, אם רק היה אפשר לקחת את כל הסטנד הביתה!
   עשו לך טראומה עם הכחול, אה? אבל תישארי עם ראש פתוח, יש המון גוונים לצבע הכחול ויום אחד אולי תתקלי בזה שיפיל אותך (טורקיז?..) :)
   תודה רבה!!!

   מחק
  4. האמת שלא מזמן ניסיתי אחד טורקיז והזעזוע היה זהה. אבל הוא גם היה מאוד בוהק, אני אנסה משהו רגוע יותר כשיצא :)

   מחק
  5. הבנתי. כנראה באמת הזעזוע עמוק מהכחול שלהן בעיניים ;)

   מחק
 14. יוליה2.6.2012, 11:54

  הי דנרה!
  גיליתי את הבלוג לפני כמה חודשים ומאז אני מכורה :)
  תודה שהסברת לי מדוע מצאתי אצל אימא שלי שפתונים סגולים.. (הייתי בחטיבה באותה תקופה,רחוקה מאיפור).
  והנוסטלגיה שלי היא בכל זאת אסתי לאודר, מאז הצבא קניתי את מוצרי הטיפוח שלהם. ולא מזמן ראיתי באיזו חנות קרם גוף של קרליין בעיצוב ממש ישן, זה לגמרי זרק אותי לתיכון שכולנו היינו קונות אותו באופן עיוור :)
  yulia.nepo@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. הי יוליה!
   חחח, כן, שפתונים סגולים היו פופולריים בצורה מופרכת כבר, מדהים איך האופנה משתנה, בזמנו זו היתה מגיפה של ממש...LOL
   אסתי לאודר זו בחירה משובחת תמיד, התחלה מבטיחה לגמרי!

   מחק
 15. מזל טוב!!!
  כמו רבות, גם אני מכורה לבלוג שלך ועוקבת אחריו.
  הייתי שמחה מאאאאד לזכות וגם לי יש יום הולדת...ואין כמו לקבל פלטת צלליות של גרלן ליומולדת :)

  הזכרון שלי הוא עפרון כחול של לנקום. לאורך שנים, כל גיל ההתבגרות שלי השתמשתי בו למעקה העין ובפנים העין עד שלמדתי להתאפר..

  haya84@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה חיה!

   יש לי פינה חמה בלב לעפרונות של לנקום :)

   מחק
 16. מזל טוב לשנתיים מקסימות ומלאות בממתקים יפיפיים של איפור!!! אני תמיד מחככה לפוסטים שלך הם פשוט עושים לי חשק בטירוף...ומודה האיפור היוקרתי עושה לי את זה, משתדלת לחסוך קצת ותמיד לקנות איזה מוצר או 2 יותר יוקרתיים אי אפשר להתאכזב מהם!!!

  זכרון הנוסטלגיה שלי הוא יותר כללי... בתור מי שרקדה סלונים מגיל 6 עד גיל 17 כל הופעה הייתה מלווה באיפור וסידור השיער ולכן נחשפתי לזה מגיל מאוד צעיר ונהניתי מכלל רגע- העפרון השחור הצלליות הצבעוניות ובעיקר הנצנצים אין ספק שזה השאיר עליי רושם ואהבה עמוקה כי עד היום אני מאוהבת באיפור וזה רק הולך וגדל!
  yafit_n@yahoo.com
  כל פלטה מרהיבה בפני עצמה כך שזה ממש לא משנה ואני חייבת לציין שזו מתנה שווה במיוחד!!!!!!!!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יפית, כיף לשמוע!!
   אין ספק שמוצר אחד "מדויק" שווה יותר מכמה מוצרים "בערך".

   וואו, רקדנית מקצועית את!
   באמת ראיתי שבהופעות כולן מאופרות ובכל גיל.

   מחק
 17. ורדינה2.6.2012, 13:21

  דנרה, דנרה, דנרה
  מה עוד נותר לומר שלא נאמר?
  מזלנו שהחלטת לכתוב את הבלוג שלך. חבל שרק לפני שנתיים, אבל מאז כל פוסט טהוא חגיגה.
  שתמשיכי להיות כזו אלופה!
  ולא משאירה פרטים בשביל ההגרלה... כדי שתביני כמה הברכה נכתבה כדי רק כדי לברך.
  לאב יו!

  השבמחק
  תשובות
  1. ורדינה נשמה!
   תודה רבה על כל הפרגון, מרגישים שזה מהלב :)

   מחק
 18. מזל טוב לבלוגך (:
  אני לרוב לא מגיבה בבלוגים של בלוגספוט כי עד שלא הסברת לי איך עושים את זה לא ידעתי או שזה אף פעם לא מצליח לי (אני קצת מפגרת עם מחשבים)
  אבל מה שכן אני עוקבת אחרי כל פוסט אפשרי ואכן ראיתי שהעדיפות שלך היא מותגי יוקרה.
  אין לי ממש זכרון נוסטלגי על מותג יוקרה מהסיבה הפשוטה שאין לי ממש כסף להשקיע במוצרים יוקרתיים למרות שכל פעם שאני הולכת לסופרפאם אני מורחת את עצמי בכל צללית וסומק אפשרי של שאנל, גרלן ולנקום.
  ממה שאני רואה בסופר פארם המותג היוקרתי שאני הכי מתחברת אליו הוא שאנל. כל כך קלאסי, מסודר ומזמין.
  זכרון נוסטלגי שיש לי ממותג כלשהו ומוצר שלו הוא המייקאפ של לוריאל מסדרת טרו מאטץ'. אמנם התחלתי להתאפר כשהייתי בת 16-17 (לפני כשנתיים שלוש) אבל אני זוכרת איך באתי לסופר פארם וכל כך רציתי מייקאפ ולא הבנתי בכלל איך מורחים אותו או משתמשים בו ודיילת נחמדה באה אליי ואמרתי לה "את האמת אני לא מבינה בזה" והיא הסבירה לי איך למרוח והתאימה לי ואני זוכרת שניסיתי מייקאפ של קרליין וג'ייד, אבל המייקאפ של לוריאל היה מקסים בעיניי ועד היום הוא הקבוע שלי. אני חושבת שמאז המייקאפ הזה התחלתי לגלות את העולם הזה של האיפור והטיפוח. הוקסמתי מצלליות, התחלתי להסתובב בבלוגים וסרטונים ביוטוב.. בכללי אני מאד נהנת מזה (: ויש לי מספיק איפור ובעיקר צלליות שזאת המחלה שלי ואני משתפרת מפעם לפעם. זה עולם כל כך יצירתי ומעניין ולדעתי זה כמו אומנות.
  וזהו (: זה בעצם הסיפור שלי (חפירה, אני יודעת)

  מזל טוב לבלוג! אני מאד נהנת ממנו

  השבמחק
  תשובות
  1. http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=754821

   זה האתר שלי

   מחק
  2. תודה רבה!
   מה שחשוב זה לאו דווקא לקנות מוצר ממותג יוקרה אלא לקנות מוצר איכותי שמתאים לנו בדיוק לצרכים ויהיה בשימוש.
   עם הסיפור הזה הזכרת לי שגם לי פעם היה את המייק אפ הזה של לוריאל ומאוד אהבתי אותו. צלליות בהחלט זה משהו שתמיד נראה יפה ומפתה. מסכימה איתך, זו אומנות לכל דבר!

   מחק
 19. איחלתי לך מזל טוב כבר בפייסובק.. אבל גם פה מגיע (: אני מכורה לבלוג שלך.. את ממש השראה עבורי, ואני מאחלת לבלוג עוד המון שנים של יופי משובח ובלי קמטים כן?.
  הפוסט גרם לי להיזכר במוצרים שרכשתי בעבר ממותגים שהייתי אוהבת והיום בחיים לא היית תופסת אותי נופלת למלכודת הזו יותר.
  אי שם לפני קצת יותר מ12 שנה (אאל"ט), כשעוד הייתי מכורה ללנקום ולג'וסי טיובס (בריח מלון כמובן) יצא קולקציה מוגבלת של צללית באריזת גלוס (אז גם רכשתי את צללית הקרם הראשונה שלי אי פעם.. שהייתה נוראית... ונמרחה והייתה מאוד לא נעימה למגע נדמה שלי לנקום). למעשה היה מדובר בצללית למראה רטוב ושקוף.. ממש כאילו מרחת גלוס על העפעף.. נו מה לעשות זה היה אז במודה (דמייני עפעף שומני ומבריק? במצב רוח נוסטלגי.. כבר אמרתי?). אז כמובן שקניתי את השטות הזו.. וכמובן שמעולם לא הצלחתי להשתמש בזה.. זה הגיע למצב שניסיתי להשתמש בזה כגלוס כדי להצדיק את הקניה אך לבסוף המוצר נזרק.. (בדיעבד חבל שלא שמרתי כתזכורת נוסטלגית), מאז נשפכו המון גלוסים והתרסקו המון צלליות ואני כבר לא מעריצה כל כך מושבעת של לנקום והג'וסי טיובס.. אבל הזיכרון הזה תמיד חקוק בזכרוני כתזכורת לכך שיש איפור תצוגות והפקות אופנה ויש איפור "ביתי" ונגיש.. כמובן שמאז אני רוכשת מוצרים קצת יותר לבישים.. אך פעם הייתי שובבה הרבה יותר.
  אני מעדיפה את הפלטה האקווה... ואני כל כך רוצה לזכות!
  linnroytman@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח, ברור בלי קמטים!! תודה ממוש :)
   בהחלט סיפור מורכב...LOL שרק מזכיר לי שגם לי היתה צללית גלוסית כזו של MUFE. בואי נאמר שיש דברים שבהחלט צריך להשאיר לצילומי אופנה בלבד...;)
   זה לא אומר כמובן שאני לא אחזור על הטעות הזו שוב, כן?..LOL

   מחק
 20. הי יקירה ,

  מצחיק אבל גרמת לי לחפור בארגזי האיפור שלי ...הוצאתי ממעמקיו סט צלליות בגוונים ורודים / סגולים שקיבלתי מהורי כשחזרו מחו"ל.
  הסט נקרא faces והוא של Boots.
  כנערה השתמשתי בו המון ...כבר שנים לא נגעתי בו אבל אני קשורה אליו כך שאין לי אפשרות להיפרד ממנו.

  בהחלט אשמח להוסיף לאוסף הצלליות שלי את הצלליות המהממות שלך ...כבר הבנת שאני בקטע של ורודים ...נכון ? :))

  השבמחק
  תשובות
  1. אני רואה שמוצרים מבוטס פופולריים פה!
   כן, לכולנו יש מוצר מסוים שאי אפשר להיפרד ממנו :)

   מחק
 21. קודם כל המון מזל טוב לך ולבלוג! מאחלת לך עוד אינספור שנים של יצירה, השראה והרבה כיף!
  הזיכרון הראשון שלי הוא צללית קרם בגוון חצילי של סופטאץ. הייתי מאוהבת בה קשות, והתאפרתי איתה יום יום. מי היה מאמין שהסתפתקתי בצללית אחת וזהו.
  לכבוד יהיה לאוסף שלי לזכות באחת הרביעיות של גרלן, אני יותר מתחברת למס' 12 (אקווה)! בכל מקרה, מדובר במתנה מאד ראויה להערכה!

  adaya18@hotmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה, אמן!
   הלוואי והיום היינו מסתפקות במועט...LOL

   מחק
 22. יקירה, המון המון מזל טוב לרגל חגיגות השנתיים לבלוג!
  יש לי המון זכרונות ילדות מהאחיות הגדולות שלי בכל מה שקשור לאיפור. מהן שאבתי את כל הידע, את כל הנסיונות הקטנים והגדולים בעולם הזה ובכלל כל מה שקשור לטיפוח, יופי וסטייל.
  אני זוכרת שהייתי מחטטת להן בתיקי האיפור ומנסה את כל האיפור המגניב שהיה להן. לאחותי הגדולה הייתה פודרה של קליניק שאהבתי מאוד את הריח שלה ואחותי הקטנה ממנה הייתה אוהבת את הגלוסים של לנקום וגם להם היה טעם מתקתק וצבע משגע.
  אני רכשתי לראשונה בחיי מסקרה של לנקום וזה היה מתישהו בגיל הנעורים (16 אולי?), ומאז רק הלכתי והשתכללתי. מודה שניסיתי כמעט הכל מהכל וגם אני בסופו של דבר אימצתי לעצמי מוצרים קבועים שאני אוהבת והולכים איתי כבר לא מעט שנים.
  אני לא אוהבת לאגור איפור וקונה באמת רק מתי שאני צריכה, הכי טוב ככה ושום דבר גם לא מתקלקל.

  ההגרלה שלך ממש ממש מגניבה וכמובן שכבר מזמן מנויה במייל, בפייסבוק ובכל מה שצריך :)
  נשיקות!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה שרונה!!
   איזה כיף לך שהיו לך אחיות גדולות, זה בהחלט אומר שאת "גדלה" בתוך זה ולא "מגלה" את העולם הזה לבד או רק מאמא.
   איזה קטע, הזכרתי גם את הפודרה של קליניק וגם את הגלוס של לנקום כאן :)
   מסכימה שהכי טוב למצוא את המוצרים שמתאימים לנו ולדבוק בהם ותוך כדי להתנסות בדברים חדשים מדי פעם.

   מחק
 23. דנרוש היקרה והאהובה המון מזל טוב לבלוג השווה והאיכותי ! כולי תקווה שתמשיכי לכתוב אותו עוד הרבה שנים. את נהדרת, כותבת מעולה, ידענית בתחום (ולא רק בו...כפי שניתן להבין מהכתוב בו ומדרך כתיבתך:), מצחיקה ושנונה וכייף שאת משתפת אותנו בידיעותייך ובהגיגייך. תודה ענקית ! כבר כתבתי לך בעבר שאת מאוד מזכירה לי את עצמי בנוגע לכל נושא האיפור והטיפוח...שתינו התחלנו להתאפר בגיל צעיר יחסית, שתינו היינו סנוביות מותגים והתמתנו עם הזמן, הלנה רובינשטיין היה המותג האהוב והשמיש אצל האמהות שלנו וכמובן שאנחנו הזדנבנו אחריהן :) אז כפי שידוע לך זה מכבר הזיכרון הנוסטלגי שלי מאיפור ומותגים מתחיל במותג שהיה כה נחשק בעבר- הלנה רובינשטיין. הפודרה הראשונה שלי והמסקרה הראשונה שלי היו של הלנה רובינשטיין אם זכרוני אינו מטעני... הפודרה היתה באריזה בצבע בורדו עם פאף לבן דק שהיה מצורף בפנים והייתי מאוהבת בה וכמובן שרכשתי אותה שוב ושוב... המסקרה היתה במיכל ארוך וצר בצבע מוזהב עם מברשת מתכתית דקה שעשתה פלאים לריסים. את המסקרה הראשונה הרמתי מהמגירה של אמא כמובן...:) אמא שלי בעצם היתה זו שהחדירה בי את אהבת הטיפוח והאיפור, תמיד היתה אשה מטופחת ויפהפייה אלגנטית ובעבר הרחוק מאוד לפני שעלתה ארצה אפילו עבדה קצת בתחום כיועצת יופי (אז זה נחשב מקצוע מכובד ויוקרתי לא כמו היום...) ולאחר מכן בארץ כמעצבת שיער (שזה בעצם המקצוע שעסקה בו רוב השנים לפני שיצאה לגמלאות), בעניין השיער לא הצלחתי ללמוד הרבה ממנה ומאבי שאף עסק בעיצוב שיער מגיל צעיר מאוד וסחף את אמא שלי בעקבותיו. איפור וטיפוח תמיד משכו אותי יותר ותמיד היה מי שיספר, יעצב ויסדר לי את השיער :) היום אני ממש נטורל בעניין, כמעט ולא נוגעת בפן, צבע שיער ממש לא בלקסיקון הטיפוח שלי, אני נהנית משיער טבעי (האיש שלי אוהב זאת כך וגם אני, זה מבחינתי העיקר :)כשאני מגיעה להורים הם שואלים למה אני לי עושה פן ולמה אני כבר לא באה להסתפר כמו פעם (פעם בכל ביקור בבית הוריי הייתי מבקשת שיעשו לי פן או שיפנקו אותי ברולים וכאלה...:) מצחיק, גם אני בזמנו נהניתי מאוד מהמותג אורלאן והיו לי בעיקר מוצרי טיפוח שלו וגם כמה שפתונים ועפרונות. כמוך, גם אני התחלתי בגיל מאוחר מאוד לשים סומק (שלושים ומשהו) והסומק הראשון שלי היה דווקא של חברה עממית מאוד אך שווה מאוד בעיניי No. 7 מותג בריטי שאת בוודאי מכירה. חרשתי על הסומק הזה עד הפירור האחרון לא נשאר ממנו כלום וזה אולי הסומק היחיד שסיימתי אי פעם :) הייתי מאוהבת בו לחלוטין היה לו מן צבע טי רוז מעלף שהחמיא מאוד לגוון עורי שבאותה התקופה היה אגוזי זהוב כשעוד הייתי משזפת את עצמי לדעת...:) תמיד נחשבתי בקרב חברות ומכרות כמבינה באיפור וטיפוח והיו מתייעצים עמי בכל הקשור לנושאים אלו. בספר המחזור של התיכון מי שאיירה את החלק שקשור לכתה שלי יב 8 בזמנו מגמת גרפיקה שימושית, טרחה לאייר את הלוגויים של הלנה רובינשטיין, רבלון וכו' ברקע של התמונה שלי (דרך אגב "המאיירת" הזאת היא היום רקדנית מאוד ידועה ומוכרת) כן, כשמישהי רצתה להתייעץ בענייני איפור וטיפוח היא היתה יודעת שעל "לידיה הגנדרנית" אפשר לסמוך :) טוב, אם הגעת עד פה אז ההעדפה שלי היא פלטת האקווה שהיא מצודדת מאוד בעיניי ויש לי כבר מספיק סגולים כך שאין לי צורך בסגול. ותודה שאת עושה כאלה הגרלות שוות :) המייל שלי lidiazohar@gmail.com נשיקות, לידיה.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה לידיה, אמן ואמן!
   תמיד אני שמחה לקבל מחמאות על הכתיבה בעיקר, כמובן שאת תמיד מבינה גם לעומק וגם קוראת בין השורות וזה כיף גדול בשבילי.
   ממש כך! הלנה רובינשטיין זה סוג של עוגן, משהו שהוא חלק בלתי נפרד מהמשיכה ההתחלתית שלי לעולם הביוטי. חחח, האריזות בורדו האלו שאת כותבת עליהן וגם אני הזכרתי פה, זה ענתיקה חבל"ז! איזה קטע, יש מצב שעד היום יש לי איפשהו את המסקרה הדקה הזו, זו מסקרה בלי שערות, נכון? רק מקלון מתכתי דקיק. הכי מוצר קלאסיקה חבל"ז, משתמשות שיראו אותו היום נראה לי יהיו בשוק...LOL
   עם אמא כזו כל עולם הביוטי היה לך ממש זמין וקרוב! והיום נטורל בשיער? אני במקומך בטח הייתי מבקשת כל פעם לנסות משהו אחר, פן זה בטוח...חחח
   את יודעת שהקטע עם הסומק מוזר? קטע שגם את היית ככה, זה בדרך כלל אחד המוצרים הראשונים שמשתמשות בוחרות להתאפר בו. ברור שמכירה את NO.7 מבוטס, פעם הם גם נמכרו בארץ.
   איזה סיפור יפה על ספר המחזור! גנדרנית שכמותך ;)

   מחק
  2. כן, המסקרה עם המקלון המתכתי הדקיק. בהמשך הצטיידתי בעוד גוונים שלה מעבר לשחור הרגיל -כחול, סגול ירוק...באמת ענתיקה (אחרי הכל יש ביננו איזה 8 שנים הפרש לפחות לא? :) חבל שלא שמרתי אחת, ממש מוצג מוזיאוני ;-) היא עשתה עבודה נהדרת על הריסים. לגבי השיער, בעבר הרחוק הייתי מבקשת לנסות בכל פעם תספורות ותסרוקות שונות- היה לי קארה וקארה א-סימטרי וקצוץ קוצים ושמונצים ופוני ותלתלים (עם רולים, אף פעם לא עשיתי סלסול, אני לא בעד טיפולים כימיים וכו') ומה לא....הכל ניסיתי אבל באיזשהו שלב בחיים הגעתי לתובנה שהכי נוח ופרקטי לי בנטורל. כמובן שלארועים מיוחדים אני הולכת לעשות פן או רולים או תסרוקת גבוהה ומיוחדת...מה שמתאים להופעה כמובן :) ולפעמים ככה סתם שולפת את הפן המקצועי מהארון ורק מייבשת בלי מברשת וזה נפלא בעיניי, הכי פושטי וטבעי שיש. השיער שלי מלא, מבריק ובריא גם בלי תכשירים מיוחדים, אני מהבנות שחופפות והולכות כך שמהבחינה הזאת אני מסודרת, פעם ב... שמה קצת שמן בקצוות וזהו. אפרופו הספר מחזור, אני חייבת למצוא אותו גם הוא כמו התמונה של מדונה שציירתי נמצא כנראה במחסן הבית אצל הוריי בצפון. אם אמצא אותו אעלה תמונה לפייס :) ואם כבר מדברים על גנדרניות נראה לי שאת ה-גנדרנית למרות שמעולם לא ראיתי אותך ממש חוץ מתמונות פאפארצי ;)

   מחק
  3. אני זוכרת שזו מסקרה שהיתה מוזהבת קטנה וכבדה, אולי היה לה גם ריפיל, אני כבר לא ממש זוכרת. לי היה רק את השחורה.
   איזה כיף לך שהתנסית במגוון תספורות, אני מאוד שמרנית, תמיד היה לי פלוס מינוס אותו שיער ארוך. החלום שלי זה גם קארה וגם שיער קצר, תספורת אנדרוגינית כזו.
   נראה לי את הולכת לחיפושי "מצא את המטמון" אצל ההורים וחוזרת עם שלל רב!
   ברור שתעלי תמונה לפייס גם של הספר וגם של מדונה :)
   חחח, תלוי איך את מגדירה גנדרנות, אבל בואי נאמר שגם אם אני יוצאת עם סתם ג'ינס וטי שירט שמים לב אלי, אולי זה בגלל האיפור, אולי בגלל האקססוריז, תיק, נעליים, אולי זה בגלל שאני גבוהה או שאני "תופסת תחת", לכי תדעי...LOL

   מחק
 24. וואו איזה פוסט מעולה!
  בהחלט זריקה אחרוה וזכרונות
  אצלי הזכרונות מגיעים מאמי... שאהבה את המותגים הללו.
  אני זוכרת בעיקר את הפלטות של דיור הכחולות הללו,
  שאני הייתי לוקחת ומתאפרת בהן בחשאי.
  משחקי גוונים מטורפים, וילדה שנראית כמו ליצן.
  בנוסף זכור לי שפתון של לנקום (באריזה הישנה, השחורה והעגולה) שהיה לו ריח כ"כ ייחודי שעד היום הוא עולה לי באף.
  גם את המסקרה המנומרת אני זוכרת... היא נראתה לי בזמנו כשיא היוקרה.

  זה כ"כ נכון מה שאמרת לגבי ההרגשה שאנחנו קונים מותג כ"כ יוקרתי, כאשר בבגד הסיכוי שנקנה משהו של המותג הוא קלוש.
  נהנתי מאוד!
  ואשמח לקחת חלק בהגרלה (אולי המזל משחק פעמיים?:))
  Lilachw1@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה פיצ'ה! :)
   לגמרי להעלות זכרונות, אה?
   חחח, כולנו היינו כך בטח, ילדות שמתאפרות לבד עם האיפור של אמא זה תמיד מצחיק!
   כן, גם אם זה יקר עדיין אנחנו יכולות להרשות לעצמנו מוצר איפור, אבל אאוטפיט זה כבר ליגה אחרת לגמרי...LOL

   מחק
 25. ברור שאני ניכנסת להגרלה :)
  הזיכרון הראשון שלי מאיפור. שכמו כל חתיכה בגיל העשרה הייתי דוגמנית ועבדתי פה ושם בתצוגות אופנה. לא בתור קרירה אבל היית עבודה בלי סוף וזה היה מאוד כייף.
  ואני זוכרת שקניתי לי אודם אדום של סופט טאץ. ששנים הוא היה אצלי בארון ובקושי השתמשתי בו.
  לא היה לי, אישית, אף מוצר איפור אבל היה לי אודם אדום וסקסי באריזה לבנה שהיו עליה פסים שחורים, משהו באמת שאי אפשר לשכוח
  או כמו ששלמה ארצי היה אומר: זיכרון ורוד :) רמז רמז.....חחח

  יעלי

  השבמחק
  תשובות
  1. דרלינג, איזו חשיפה! היית דוגמנית? סחתיין!
   נשמע מוכר, גם לי בזמנו תמיד היה שפתון אדום אבל לא ממש השתמשתי בו אף פעם...LOL

   מחק
 26. היי, מזל טוב על שנתיים לבלוג! אני כבר מזמן עוקבת פה ובפייס ושיתפתי גם את ההגרלה:-) אהבתי את הפוסט הנוסטלגי מעניין אותי לעשות גם סדר ולראות מה הוינטאג' שלי כי גם אני מרבה לזרוק ולהעביר הלאה בלא שימוש….:-) בכל אופן, הנוסטלגיה שלי מאיפור מתחילה בימי התיכון העליזים אי שם בגיל 16 אז צללית לבנה הייתה ה-דבר וכל הבנות מתחילות ללמוד איך למרוח איילינר (או יותר נכון מורחות פס מאד עבה) אני התגאתי בפסים הדקים שהצלחתי לייצר עם האיילינר של רבלון יש לציין שמאז אני מרגישה שהפס כבר לא עד כדי כך דק, עצוב קצת או שפשוט אני עושה רומנטיזציה לעבר….הייתי תמיד משקיעה עם איזה צללית לבנה/חומר ואיילינר שחור/כחול, בשנות הצבא זה כבר נהיה תק' סופט טאץ הצלליות סטיק בשלל צבעים ואפילו צלליות ירוקות בהתאם למדי החאקי….מרגישה שאז היה לי יותר עצבים להשקיע באיפור עיניים בשעות מוקדמות בטירוף מאשר עכשיו! טוב נו….זהו זה הזיכרון שלי:-) אני מעדיפה את הפלטה אקווה למרות שבתכלס גם השנייה מהממת….:-)

  בהצלחה לכולן!
  טלי
  talichen86@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה טלי!
   כן, כשעושים סדר מוצאים מציאות פתאום, לפעמים פרה היסטוריות כמו פה...LOL
   איך לכל תקופה בחיים יש זיכרון ממותג אחר, אה? גם אצלי זה ככה!
   הזכרת לי עם הסיפור שלך שבצבא גם אני הייתי מאפרת את העיניים מושקע יחסית, זה קטע. האייליינר הנוזלי התחיל אצלי בצבא, אני ממש זוכרת שלא הסכמתי לותר עליו בטקס קבלת דרגות קצונה למרות שלקח לי שעה לשים...חחח

   מחק
 27. אז אחרי שגילינו שאנחנו שכנות ליום הולדת - אאחל לך גם כאן המון מזל טוב! may you have many returns! :-)
  רואים שיש לך קשר עמוק לעולם האיפור שהתפתח וגדל במשך השנים. על הקשר שלי לעולם האיפור כבר כתבתי בהרחבה בפוסט ישן נושן, אבל זה די מסתכם באמא שלי שממנה למדתי וספגתי את האהבה לתחום.
  אני חייבת לציין שגם לי אין סנטימנטים לאיפור ישן. מה שהצליח לשרוד אצלי עד היום מהימים הראשונים זה רק במקרה והרוב שומש עד הפירור האחרון, או הלך לפח. גם אני חושבת כמוך שאין מה לשמור או להתקמצן. השקענו את מיטב כספנו במוצר כדי להנות ממנו, לא כדי להסתכל עליו בערגה!
  אני מאחלת לך עוד הרבה שנים של התלהבות מאיפור, של שימוש באיפור אהוב ושל רכישות חדשות ומרגשות!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מותק, מזל טוב גם לך לרגל השנה!
   כן, אצלי זה משהו מאוד שורשי שמלווה אותי מאז שאני זוכרת את עצמי. אבל בסופו של דבר רובנו התחלנו מהאמא, לא?...:)
   נכון, סנטימנטים סתם גורמים למוצרים להעלות אבק מיותר. את הקטע הזה של לא להתקמצן לומדים יופי יופי עם הזמן, כשמבינים שהמוצר פשוט לא אופנתי או פג תוקף ועדיין רחוק מסיום. זה לא כיף.
   תודה רבה, הלוואי שההלהבות לא תעבור לנו אף פעם, בהחלט משהו שעושה כיף בשגרת החיים.

   מחק
 28. אנונימי3.6.2012, 9:46

  טוב... מה כבר אוכל לכתוב שטרם כתבו (וכתבו הרבה...)
  קודם כל (וכתבו את זה אבל אני חייבת), מזל טוב ליום ההולדת שנתיים.
  האמת שאני קצת מופתעת שזה רק שנתיים... אחרי שהתעדכנתי ממך על כל כך הרבה דברים למדתי ממך כל כך הרבה מושגים (שבהתחלה נשמעו לי כמו שפה אחרת...) והתאהבתי בך ובבלוג שלך, הייתי בטוחה שזה הרבה אבל הרבה יותר שנים.
  בכל אופן דנרה, אהובה תמשיכי לעסוק בתחביב שלך במקצוענות ובאהבה אין קץ (כי מי שמכיר אותך יודע שזה הרי החלק הקטן של החיים המלאים שלך).
  תזכירי שאני אוהבת אותך ומעריכה אותך ואת עבודתך בלי סוף! מזל טוב
  נשיקות
  אילנית!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה אילנית!
   נראה לי שהתחושה הזו של כולן שאני כותבת את הבלוג יותר משנתיים זה בגלל המעורבות שלי בפורומים השונים כבר שנים רבות, אז הכל התערבב כזה ;)
   תודה רבה ממוש על הפרגון התמידי, אין כמוך בעולם!
   נשיקות!

   מחק
 29. מזל טוב! אני קוראת קבועה, גם אם לא תמיד מגיבה:)
  ובכן, זיכרון נוסטלגי. אני חושבת שיש כמה.
  אני חושבת שמותג הטיפוח הראשון שלי היה קליניק. במשך שנים אמא שלי השתמשה במוצרים שלהם, בעיקר המי פנים והסבון פנים. אני זוכרת שבתחילת גיל ההתבגרות עם הופעת האקנה התחלתי להשתמש במוצרים שלהם- סבון הגרגרים והסבון המוצק לניקוי הפנים. לפעמים אמא שלי הייתה מקבלת קיטים מתנה עם מוצרים מוקטנים- והם תמיד נראו לי קסומים.מאז התחילה החיבה שלי למוצרים מוקטנים.
  ולגבי איפור... אני הייתי מהילדות שפושטות על מגירת האיפור של אמא. מגיל 5 הייתי מנדנדת לאמא שלי מתי יהיה לי מותר להתאפר ובאירועים מיוחדים הייתי זוכה לסומק ולשפתון ורוד:) בגיל 11-12 בערך אמא שלי נתנה לי חלק ממוצרי האיפור שלה ובטיול בת המצווה שלי אני זוכרת שקנינו בשבילי ב"מרקס אנד ספסנר" מוצרי איפור של החברה הזכורה לטוב no7.
  שתי הפלטות מרהיבות!
  האמת שאין לי העדפה מסויימת. הגוונים הורודים סגולים הם קבועים אצלי והגוונים הכחולים בהחלט נועזים וחדשים. מאוד אשמח להשתתף בהגרלה.
  zoemet@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה הדר!
   זה קטע, נראה לי לכולנו יש נוסטלגיה כלשהי מקליניק בגיל ההתבגרות. אגב, גם אני אהבתי את הקיטים, זה היה מדליק!
   חחח, כולנו חפרנו לאמא על איפור, אה?
   נראה לי NO.7 היתה ממש פופולרית, יש פה לא מעט שהזכירו את המותג בתגובות :)

   מחק
 30. מי לא זוכרת את שפתון מס' 1 (חום כסוף) של נייצ'ר ביוטי? את שפתון ה- Tea Rose של רבלון? את השפתון הורוד המקסים של yardley?
  גם אני אהבתי את no7 שעדיין רצה חזק בבריטניה. את סדרת הטיפוח לחיילות moondrops של רבלון ואת היוקרתיות של אולטימה... איזו נוסטלגיה, כשעוד היו פה קרמים של pond's.
  מזל טוב לך ולבלוג.
  אשמח לקבל את סט האקווה.
  a91170@walla.co.il

  השבמחק
  תשובות
  1. וואו, איזה שמות העלת פה מהאוב! נייטצ'ר ביוטי!
   ושוב NO.7 מוזכר, נראה לי בסוף הם עוד יחזרו לפה אם ידעו שכל כך הרבה השתמשו בהם...LOL
   תודה רבה ענת :)

   מחק
 31. היי דנרה, שוב מזל טוב גדול וצבעוני לבלוג המדהים ! צעיר, צעיר אבל עושה בי"ס לכולנו :)
  הזיכרון הנוסטלגי שלי מאיפור הוא גם ההתנסות הראשונה שלי - הייתי בת 8 ופתחתי את מגירת האיפור של אימי. הדבר הראשון שראיתי היה קופסה שחורה ומבריקה שתפסה את עייני, בדיעבד לא הבנתי מה זה הבלוק הלבן שנמצא בתוכה (ברבות הימים גיליתי - פודרה). כילדה סקרנית (לעיתים יתר על המידה) הייתי חייבת להתנסות בה. מרחתי במלוא הנדיבות על פניי ויצאתי החוצה אל הסלון. ברת מזל שכמותי - התארחו אצלינו משפחה וחברים שראו אותי ופרצו בצחוק גדול. הייתי מאוד נבוכה ולא הבנתי מה קרה.
  אמא יקרה לי, ליוותה אותי למראה ואז הבנתי על מה הייתה המהומה- נראתי כמו מומיה לבנה !!!
  למען האמת, זה השאיר בי סוג של טראומה קטנה - רק בשנה האחרונה העזתי להתחיל להשתמש בפודרה :)

  כתובת המייל להתקשרות: Goldifurman@gmail.com
  בהצלחה לכולן :) ותודה לדנרה על ההגרלה !

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה גולדי!! :)
   חחח, איזה סיפור מעולה! אני נקרעת פה מצחוק!!
   ממוש, מהיום שמך בישראל - המומיה החמודה :)

   מחק
  2. קיבלתי באהבה! :)

   מחק
 32. מירית3.6.2012, 17:13

  הזיכרון הנוסטלגי שלכן מאיפור ומותגים... וואו, זה היה מזמן. אני זוכרת שנורא אהבתי לחפור במגירות האיפור של אמא שלי (היא חובבת מותגי איפור מרשימה בהחלט) ומיששתי את האריזות ביראת כבוד. במיוחד את אריזות הקטיפה של המוצרים של דיור. כמה יוקרה זה שידר לי! בהתאם לזאת, כשקניתי מוצר איפור יוקרתי לראשונה בחיי, מכספי שלי- הוא היה של דיור. סומק אם אני לא טועה :-)
  אני עוקבת בכל הדרכים שציינת, תחת miriti_s@hotmail.com ובפייסבוק- מירית ספרן
  תודה :)

  השבמחק
  תשובות
  1. אריזות הקטיפה לגמרי משדרגות את המראה של הפלטות, אין ספק שזה עושה לנו את זה!
   דיור זו התחלה מבטיחה בהחלט :)

   מחק
 33. מירית3.6.2012, 17:14

  כמובן ששכחתי לכתוב איזו פלטה אני מעדיפה :)
  אני מעדיפה את הכחולה, יש לי פחות צבעים כאלו. תודה :)

  השבמחק
 34. מזל טוב על גיל שנתיים! הקשה אומרים בד״כ ומי כמוני יודעת שלא קל למצוא נושא לכתוב עליו או לבנות סיפור השראתי סביב מוצרים ואת עושה את זה הכי שווה שאפשר. מאחלת לך עוד שנים רבות של ביצועים, חרישה על מותגים והפקת הנאה מהם!
  אני לא יכולה שלא לגעת במוצר איפור כלשהו או לא ליהנות ממנו. במקסימום אני לא אנצל אותו עד הסוף או אשמור את האריזה.
  את הכמיהה לאיפור ולקשר לעולם האופנה שאבתי ממגזינים ומגיסתי :) . כשאחי התחתן איתה נורא הערצתי אותה ואהבתי איך שהיא מתלבשת ומתאפרת. ואני הייתי בשבילה כמו בובת איפור ולפורים היא הייתה מאפרת אותי. הפודרה הראשונה שהשתמשתי בה הייתה שלה. פודרה אבן של רבלון בגוון מיוחד,שלא אמצא משהו מתקרב אליו כיום. היה נראה הכי טבעי על הפנים.
  אז,תמשיכי ליהנות לאורך כל הדרך ואנחנו איתך.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מותק! אמן ואמן שנמשיך ליהנות יחד כולנו!
   זה בהחלט לא פשוט לחדש ולמצוא נושאים מעניינים, אבל זה איכשהו זורם לי בסוף :)
   אז גיסתך הייתה אחות גדולה סטייל, נייס.
   תודה רבה ממי, כיף לשמוע.

   מחק
 35. וואו, יש לי המון נוסטלגיות עם איפור...

  אני זוכרת שכשהייתי בחטיבה יצא לי אחד הפצעונים הראשונים שלי אי פעם. בגלל שאני כל כך בהירה החלטתי שצללית לבנה תוכל לעזור לי להעלים את הפצעון וביקשתי מאמא שתיקח אותי לקנות. סירבתי להגיד לה למה אני רוצה אותה, עד שהגענו לסופר פארם והודיתי בפני הדיילת ובפני אמא מה אני צריכה. הדיילת חייכה ואמרה שאני צריכה קונסילר.

  היום אני במקום אחר לגמרי והאיפור הוא אחד התחביבים הכי אהובים שלי, אבל כמובן שאז הייתי ילדה קטנה ונובית וברור שלא ידעתי על מה אני מדברת :-)

  השבמחק
  תשובות
  1. וואו, איזה סיפור מעולה!
   אני בטח בחיים לא הייתי חושבת על צללית לבנה (ואני מפחדת לחשוב על מה כן הייתי חושבת...חחח).

   מחק
 36. את לא חושבת אבל שאת לא משלמת רק על האיכות אלא על החוויה והיוקרתיות וההתלהבות?
  מה עם חברות איפור מקצועי? איפור אפילו יותר טוב ויוצר זול לפעמים ... אם רביעיית שאנל עולה 350, שישיית מאק שקניתי ממהדורה מוגבלת עלתה 230

  אני באמת שואלת לא בקטע להתקיף אותך שאת סנובית של מותגים.. היום הרוב ככה..

  השבמחק
  תשובות
  1. מסכימה איתך בהחלט, את משלמת על כל החבילה.
   ויותר מזה, זה שקנית מוצר יקר לא מבטיח שיהיה בהכרח איכותי. כבר נפלתי על מוצרים שמביש היה הלוגו שהתנוסס עליהם.
   מצטטת לך קטע מהפוסט פה ואני מקווה שזה יסביר לך יותר טוב: "אני מעדיפה מעט מוצרים אבל שכל אחד יהיה איכותי ומדויק מאשר המון מוצרים מיותרים שלא בשימוש. זה אגב נכון גם במקרה של מוצרים עממיים, העובדה שיש ליפגלוס של מותג עממי במחיר מציאה לא אומר שצריך למהר לקנות אותו בעוד חמישה גוונים, אפשר ליהנות ממנו בלבד קודם".
   כלומר, אני בעד מוצרים איכותיים ולא משנה של איזה מותג. שיהיה מדויק ואיכותי ולא המון ובינוני. בשאלה איזה מותג - זה שכל אחת תחליט לעצמה.
   גם לאיפור המקצועי התייחסתי פה, אני לא התחברתי אליו כמו ליוקרתי, ואם כבר מקצועי אני מאוד אוהבת את MUFE ואת שו אומורה. חבל שאין אותם בארץ כבר.

   מחק
 37. עברו שנתיים וזה מרגיש איכשהו הרבה יותר ככה שבאמת מזל טוב!
  מכוון ואני יחסית "ירוקה" באיפור, כלומר התחלתי להתאפר ברצינות רק בשנים אחרונות לא שמרתי לאורך השנים את המוצרים שמדי פעם התפתתי וקניתי בגיל העשרה. אך ממה שכן נשמר זאת פלטה של רביעיית צלליות שאנל שכבר בת 9. אז חשבתי שהיא הכי טובה שיש ועכשיו בדיעבד אני מבינה עד כמה אהבתי צלליות גליטר LOL!
  אני צרכנית מהסוג של "יוקרתי והרבה" מודה ללא בושה אך יחד עם זאת יש בי תמיד סקרנות למותגים שלא נמכרים בארץ :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה! נראה לי זה מרגיש ככה כי אני מעורבבת בפורומים הרבה שנים, עוד לפני שהתחלתי עם הבלוג :)
   חחח, צלליות גליטר, לכולנו היתה את התקופה הזו, יש כאלו שעדיין שם...LOL
   אני זוכרת שנצנצים רק התחילו להיות באופנה לפני 15 שנה בערך, וקניתי פודרה מנצנצת ושמתי אותה על כל הפנים. יצאתי לבילוי ואז אחת החברות אמרה לי שאני נראית כמו כדור דיסקו, רציתי למות!!
   הכי כיף זה תמיד להתנסות בכל מיני דברים, סביר שאת עוד בתקופה של האקספלורינג, זה הכי כיף שיש, אנחנו חייבות לעבור את זה בעצמנו :)

   מחק
 38. מזל טוב! האמת את הבוגרית ביוטי הראשונה שהכרתי בעולם! :) עוד כשהחלטתי שאני רוצה ללמוד להתאפר מעבר למסקרה ושפתון לחות :) אז חיפשתי ברשת מידע על איילנרים ונפלתי על הבלוג שלך על פוסט האיילינרים מאז אני פה. לומדת ונהנת :)
  נוסטלגיה בשבילי זאת אמא שלי עם מוצרי הטיפוח של סיסלי. יש דברים שמשתנים (בד"כ אצלי) חברות, תמרוקים, איפור, בחורים :) אבל אמא שלי. היא מעל שידת האיפור שלה עם מלאי בקבקוני סיסלי. תמיד כשאני רואה מוצר של החברה הזאת מרגישה קצת יותר בבית :) דביק אך אמיתי :)

  השבמחק
  תשובות
  1. וואו, באמת?? איזה כיף לשמוע!
   הפוסט הזה אחד הנקראים ביותר בבלוג, זה קטע, כולנו רוצות לדעת איך לשים אייליינר כמו שצריך. אני עדיין מתאמנת...P:
   לאמא שלך יש טעם משובח וכיס עמוק כנראה, יש להם מוצרים מדהימים!
   נראה לי שאנחנו בעידן של להתנסות בכל מיני חידושים וקישקושים, אין נאמנות לכלום כבר...LOL

   מחק
 39. וואו עברה כבר עוד שנה??? איך הזמן עובר כשנהנים!! המון המון מזל טוב!!
  האמת אין לי איזה סיפור ספציפי שהוא ככה נוסטלגי, אבל בכללי זוכרת את עצמי המון מתגנבת לחדר של אמא לשידת האיפור, ומתנסה בכל מיני מוצרים שלה...:)
  אני כמובן כרגיל מתפללת לזכות, ואשמח לקבל כל אחת מהפלטות עם העדפה לטורקיזית:)
  תודה על עוד שנה מעניינת שבה בגללך הוצאתי המון כסף!! חחחח:)
  ליטל
  litalmar@walla.co.il

  השבמחק
  תשובות
  1. עבר מהר, אה?.. תודה רבה :)
   כן, יש מישהי שלא חיטטה ככה לאמא? הכי כיף...LOL

   מחק
 40. מזל טוב יקירתי! לשנים רבות של פוסטים יפים ומעניינים!
  זכרונות האיפור שלי מפעם מורכבים ממוצרים רבים, החל בבושם צ'רלי שהיה מאוד פופולרי אצלנו בבית (סבא שלי עבד בבית הדפוס שייצר את הקופסאות אז קיבלנו המון בשמים); המייק אפ הראשון היה של ג'יג'י בעקבות ביקור אצל הקוסמטיקאית של אמי; חלב פנים ומי פנים קניתי בצבא, מתוצרת פנינה רוזנבלום (מעולים, דרך אגב); פודרה ראשונה-דאבל פייס של קליניק, קיבלתי כשעבדתי אצל יבואני אסתי לאודר וקליניק לפני 15 שנים, אז גם החלה האהבה שלי למוצרים שלהם, עד היום.
  לא אייגע אותך-רק ברכות ואיחולים!
  אה, ואשמח לזכות בפאלטה הוורדרדה-בדיוק הצבעים שחסרים לי.
  ניבה.
  off.na.blog@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה מותק!
   וואו, טוב הזכרת פה שמות בהחלט מהנפטלין, במיוחד צ'ארלי!
   טוב לדעת שעבדת באלקליל פעם, תגלית :)

   מחק
  2. זה אפילו לא היה אלקליק, זה היה אדי קוסמטיקה..

   מחק
  3. וואלה... נכון, אלקליל רכשו אותם לפני כעשור. בהחלט נוסטלגיה :)

   מחק
 41. יא-ראבי!!
  איזו מגילת תגובות היסטרית.

  1. הקרסת את גולגול- כי אפשר להירשם כמנוי לבלוג מאז הצהריים.

  2. הגרלה שווה.

  3. אני אחרי יום ארוך ומתסכל למדיי. נתת לי המון חומר טוב לחלומות נעימים, תודה. חפירת וינטאג' אני אוסיף, ככה"נ מחר.


  טיזינג- מסתבר שאת מעט צעירה ממני, והפוסט הזה, הוא כמעט ממש אני.
  אם יהיו לי כוחות, אולי יהיו תמונות בפייסו'ש, של האוצרות שלי.

  לילה טוב.

  השבמחק
  תשובות
  1. מצחיקה את!

   1. וואלה?...
   2. לגמרי!
   3. חלומות פז :)

   מה את אומרת... נשמע מבטיח!

   מחק
  2. מהתחלה.

   גם אני רגילה, להשתמש במוצרי קוטור, מאז ומתמיד.
   הנגיעה שלי לביוטי בגיעה דרך הצילום,
   וחשיפה ארוכה וממכרת למגזינים מחו"ל, מאז ומתמיד.
   כשאני, בנוסף למגזיני הביוטי /אוםנה למינהם, הייתי מנוייה גם על
   מגזינים מקצועיים לצילום ואיפור, כאלה שכל סט צילום שנראה בפרסומות פורק לגורמים למרכיבי התאורה, הסטיילינג, השיער והאיפור.
   כשכמובן, כל סט שמפרסם חברת טיפוח /איפור משתמש במוצרים שלו.
   כך למדתי מה עושים עם כל דבר, מה אין בארץ וכדאי שיהיה לי.
   לי לא היה עם מי לחלוק את המידע, כי את אף אחת אחרת בסביבה שלי זה לא ממש עיניין.
   חוץ מאת סבתא שלי והחברה הכי טובה שלה, שנגנבו ביחד איתי מכל דבר.
   הגיל שלהן מנע מהן להשתמש בקבוע במוצרים מסויימים, אבל היו תמיד שמחות כשקיבלתי משלוח (ע"י חברה של אמא שלי, דיילת) מחו"ל ולראות איך באמת כל דבר עובד או שלא.


   שאנל, אני חושבת שזה הזיכרון הבראשיתי הכי נשי שיש לי. כל נשות המשפחה- האריסטוקרטייה הרומנית-הונגרית-פולנית השתמשו בשאנל 5, וכמותן גם אני, מאז ומתמיד הייתי מזליפה מהן, מקבלת את שאריות הבקבוק כשהגיע חדש. זו המתנה שקיבלתי לגיוס, לשיחרור, לחתונה.
   רק לפני שנתיים יצא שקניתי בקבוק חדש דנדש לבד בעצמי. עד אז, שאנל 5 פשוט היה לי שם, תמיד, כמו השמש בבוקר.
   מכך כמובן שהתנסתי בעוד מוצרים של המותג, וגם בטיפוח שלו. אבל כרגע, אחרי חריש עמוק, למעט ליפסטיק אדום (לא הגבריאל, שנראה עליי לא טוב בשמש הישראלית, לעומת הסינגפורית) ולדגום את "קו האופק", המותג הזה בשבילי הוא בעיקר ורק הבושם.

   בניגוד לאצולה האשכנזית, האצולה העיראקית, התוססת משהו, תמיד דגלה בבושם צ'רלי, ואחרי חופשתי הראשונה בחו"ל (בגיל 12) כשחזרתי עם 4 צ'רלים מהדיוטי פרי, מיותר לציין את שמחת בית השואבה, או המשאבה, של הבושם. לי הוא לא דיגדג את קצה האף, ותמיד עשה לי רושם דומיננטי מידי.

   כמו שהתבגרה בשנות ה-80' האידאלים הנשיים היו פארה פוסט ותמי בן עמי.
   ושתייהן לעולם יזכרו לי עם שפתיים רוטטות משפתון מבהיק, וזה הכיף שלי בלשים היום שפתון וגלוס.

   לגבי גרלן, לא יודעת לגבי אוליגרכים, אבל יש משהו מאוד אנטואנטי במותג הזה, שבשבילי הוא מותג הבית, תמיד, גם באיפור, וגם בטיפוח, אני עדיף גרלן, על כל דבר אחר. אין לי ספק, שכמעט כל מה שיגיע משם, יהיו מצויין, בעוד שבמותגים אחרים לא כל מוצר הוא מוצלח.

   לדיור, כמעט אף פעם לא ממש התחברתי, תמיד היו ועברו אצלי מוצרים של המותג, אבל הוא לא ברשימת הנחשקים.

   לנקום, עם הג'וג'י טיוב- יש עוד אחת סגול. וגם את הרוז' הנוזלי. ועוד משהו, פודרה נוזלית עם שימר עדין-עדין, שמצויין עם המטאוריטיס להדגשת עצמות הלחיים.

   הלנה רובינשטיין- אני חושבת שזה היה מותג האיפור הראשון שכיכב אצלי. שוה ירושה מהאצולה האשכנזית במשפחה, אבל שפתון חום, לא נכנס אלינו, כי סבתא קבעה, אחרי ניסיון במשביר, שזה מזעזע כמו שפתיים בגוויה של גוייה. לא הסכמתי עם הקביעה, אבל גם לא הצלחתי להרגיש "טוב" עם הגוון. והאמת שעד היום שפתיים חומות, מעבר ל'שוקולד' נראות לי רע.

   היו עוד מלא מותגים עממיים שעברו בסך, חלקם לא איתנו עוד, לדיראון עולם.

   היה טוב, טוב שהיה, והטוב עוד יהיה.

   ושוב הגרלה שווה במיוחד, ואני ללא העדפות של רוז' או אקווה.

   מחק
  3. מעניין בהחלט לראות איך הם מפרקים סט צילום כך שאפשר להתייחס לכל גורם בנפרד.
   הקטע הזה שאין עם מי לשתף את התחביב בהחלט לא פאן, גם אני תמיד הייתי הכי מחוברת לזה מכל מי שבסביבה שלי.

   חחח, השאנל 5 לא פסח על אף אחת פה אני מבינה... יש קלאסיקות שאיתנו עד היום.
   הפתעת אותי עם זה שהגעת למסקנה ששאנל בשבילך זה רק הבושם. אבל ממש.

   גם את מזכירה פה את הצ'ארלי? זה פשוט שם שכנראה הדחקתי לגמרי ועכשיו צף מחדש בגלל הנוסטלגיות שמועלות פה.

   צודקת, פוסט ובן עמי היו ממש טבועות בתודעה. גם לטעמי זה מודל נשי מרשים במיוחד, אין כאלו היום.

   אנטואנטי זה תיאור מערבי לאוליגרכי המזרחי, זה הכל. הפואנטה אותה אחת - סטייל עושר ונהנתנות. בכל מקרה זה מותג שמאוד אהוב גם עלי, לא סתם בחרתי לתת מתנה פה את הפלטות שלו.

   אחרי שאנל הצלחת להפתיע אותי שוב עם דיור...

   לא הבנתי כלום ממה שכתבת על לנקום, רק שיש גם לך זכרונות מהם.

   הלנה רובינשטין כיכב אצל כל מי שהבין משהו בביוטי וגם מי שלא. זה היה הטופ. השפתון החום היה טרנד חזק מאוד, אי אפשר היה להתעלם מזה אז. אם זה יפה/מחמיא או לא בהחלט אפשר להתווכח...LOL

   בהחלט ים מותגים שבאו והלכו, אולי זה לטובה.

   הטוב עוד יהיה? אהבתי!

   מחק
  4. ברור שהטוב עוד יהיה, אנחנו רק משתכללים, המין האנושי, בכלל.

   וכן, גרלן מעוצבים לחלוטין כמו ביצי פאברז'ה סטייל, ומי שלא החזיקה וחשקה בידיה ביצה שכזו, לא תבין זאת לעולם, איזה ריגוש האריזות של גרלן עושות למי שכן.

   דיור, לעמות זאת, האריזות שלהם כאלה ארכאיות ויחנע, שלא משנה מה יש בפנים, לא עושה חשק לפתוח ולהתחרע, בגלל זה גם אם נרכש, הועבר הלאה, ולא הותיר רישום בזיכרון התודעתי שלי.

   בין המותגים שנמוגו אז גם אויל אוף אוליי, אולטימה, שלי יש עדיין ברונזר אבל זהב, דחוס לפרצוף ונוזלי לגוף, משזך ומשמשמר (מהמילה שימר) בצורה מדהימה- שקיים עדיין רק לא מיובא לארץ.

   ובקשר לפוסט המג'וליקה ששמת לי, הכותבת פשוט קלעה בול.
   במיוחד העיצוב של האריזות, למרות הפלסטיק, הוא משהו פברז'אי כמו גרלן.
   והמוצר בפנים איכותי ביותר.
   כשתחליטי לצלול עמוק ולבצע רכישה סייברית, תעדכני, אתן לך המלצות, לעיתים רחוקות אני מרשה לעצמי לחטוא ביומרנות, וזו אחת מהן, נראה לי שמה שאמליץ לך יקלע בול.

   מחק
  5. פשש, Faberge Egg סטייל, איזו השוואה, יש בזה משהו, רק שבניגוד אליהן מזל שהגרלן נגיש לנו... ;)

   שוב מפתיעה אותי על דיור, אני רואה את האריזה וכבר נהיה לי חלושס...

   ה- Oil of Olay היה בארץ? אין לי זכרון ממנו. את האולטימה אני זוכרת בצורה ממש חדה, אני גם זוכרת שסיפרת על מקום סודי בניו יורק שאת קנית בו ;)
   את הורגת אותי עם מילות התואר שלך! משמשמר?...LOL

   חשבתי שתאהבי את הפוסט איך שראיתי Majolica Majorca, האמת שאני צריכה לעבור עליו שוב להיזכר מה יש שם.
   להמליץ על משהו זה יומרני? למה? זה סובייקטיבי לגמרי, את ממליצה על מה שאהבת ומי שקורא את ההמלצה עושה את החושבים שלו. בינתיים ברשימה שלי ממך זו רק המסקרה שלהם.

   מחק
  6. יש עוד כמה דברים שווים.
   גם הטוש ליינר לעיניים.
   יש להם סומק כתום שמתקבל מדהים על עור מעט שזוף

   ויומרני בקטע שלהגיד שמה שאמליץ לך יקלע לך בול.
   והיומרה הזאת באה מההיכרות איתך מהבלוג.

   מחק
  7. אגב סומק כתום לעור שזוף, יש לי את הכתום הנוזלי החדש מסדרת הטרקוטה של גרלן, פשוט מדהים, במיוחד לעור שזוף.

   דרלינג, תמיד כשממליצים זה ברור שזה לא בטוח יקלע בול, זו המלצה ולא משהו שניסינו בעצמנו ויודעות בוודאות. אם כי בגדול יש לנו טעם די דומה אני חושבת, כך שההמלצות הגיוניות יותר :)

   מחק
  8. אגב, מה ההבדל בגוונים של הטרה-קוטה??
   לא תאמיני איזה שו"ס נפל עליי.

   מחק
  9. של מה בסדרת טרקוטה? איזה מוצר?
   מה? ספרי....

   מחק
  10. יש עוד משהו חוץ מהברונזר?

   בסוד, לא כאן.

   מחק
  11. רק בתגובה מעל כתבתי לך סומק טרקוטה אז זה לא ברור שזה לא רק הברונזר? מצחיקה!
   אמנם הברונזר הכי מזוהה עם הסדרה כי זו סדרת השיזוף/שמש. אבל יש שם גם מייק אפ שמנים לגוף, סמקים, גלוסים ועוד הרבה ממתקים.

   טוב. יש סודות בחברה.

   מחק
  12. כשתהיי בגילי ובמצבי, תראי שהזיכרון לטווח קצר נפגם משהו. חחח.
   סתם, היה לי יום קשה אתמול.

   וה"סוד" זה עוד לא בטוח, אבל בהחלט בפרטי. 'צטערת.

   מחק
  13. אני מאמינה לך שנפגם, כי זה מנוגד לטיזינג שכתבת בתגובה הראשונה פה לפיו אני אמורה אוטוטו להכיר את התופעות האלו...LOL

   מחק
  14. שלושה הריוונות +++ יש לי בלאי יותר מואץ מאשר שצלך.

   מחק
 42. מזל טוב על השנתיים!
  אז מאיפה להתחיל אני די צעירה בתור מכורת איפור (על מי אני עובדת אני ממש צעירה גיל 16 בכל זאת)
  אבל החוויה הראשונה שלי ממותגים היא למען האמת מגיל 10 אחרי חפירות שהגיעו מגיל 8 על זה שראיתי בטיול שאנחנו עושים כל חופש גדול למשפחה בפריז את הבושם coco mademoiselle עכשיו למה כל כך מוקדם? בכל זאת מי שנחשבה לילדת הפלא בניס שיכלה לומר לך את כל שמות המותגים המובילים בפחות מחצי דקה וכשהייתי בת 10 אמא שלי קנתה את הבושם אבל לעצמה!!
  אני כמובן לקחתי ופתחתי את הקופסה התזתי כמה שפריצים והופ נפל הבקבוק אני חושבת שזו הפעם הראשונה שראיתי את אמא שלי כועסת עליי באמת LOL יום בלתי נשכח היום תודה לאל יש לי את הבושם אבל מכאן התאהבתי בשאנל ובדיור ובשאר מותגי האיפור שיש לי היום ולאחרונה גם YSL מככב בשידת איפור שלי אני ממש מצטערת על החפירה המאוד עמוקה שעשיתי פה אבל אני חושבת שלילדה בגילי אני כבר יכולה לתת ביקורת על מוצרי איפור שאין לרבים :)
  אז בעיקרון לא אכפת לי צבע הפלטה שתיהן נראות מדהימות עם צבעים שכל כך נכונים לקיץ!
  האימייל שלי למקרה הצורך: maayan_sh_13@walla.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מעיין!
   יאללה, איזה סיפור, לא נעים בכלל ככה, לא יכולת להפיל בקבוק קולה או משהו?...LOL
   אמנם גיל 16 אבל טעם טוב כבר יש לך (וגם חופשה קבועה בפריז כבר יש לך!)
   לא חפרת בכלל, ואם יש לך ביקורת והמלצות על מוצרים אז את מוזמנת תמיד לשתף :)

   מחק
 43. שנתיים שאת גורמת לנו לרייר על כל הביוקר הזה. מזל טוב :)

  הזיכרון הנוסטלגי שלי מאיפור ( שזה בערך לפני 5-6 שנים ) היה כשגיליתי את הצבע השחור. אני זוכרת שראיתי נשים עם קו ריסים מודגש בשחור , ורציתי גם. לא ידעתי מה זה איילינר ולקחתי עיפרון שחור שאותו מרחתי על כל העפעף - כמובן ללא פריימר. הייתי תוחמת גם את קו הריסים התחתון ומוסיפה המון מסקרה. עם הזמן השתפרתי , גיליתי את האיילינר אבל המשכתי עם המראה של עין תחומה לגמרי בשחור ולא יכולתי לצאת מהבית ללא האיפור הזה , הוא ליווה אותי עד סוף התיכון.

  מעדיפה את הפלטה הורודה אם כי שתיהן מדהימות - וזה המייל שלי : karin1229@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח, בעייתי משהו, תודה רבה :)

   איזה סיפור!
   האמת שיש לא מעט בנות שעושות את זה בגיל צעיר ואח"כ עוברות גמילה מהתיחום הזה. האמת שיש גם לא צעירות שפשוט לא הצליחו להיגמל בזמן...LOL

   מחק
 44. יומולדת 2 שמייח!
  הכי נוסטלגיה... בקבוקון הנצנצים הזה. זה יצא ב1997 כשקניתי את המסקרה הראשונה בחיי. של רבלון... זה היה בחנות אפריל בקניון נתניה
  למוכרת היה פרנץ' נצנצים בציפרניים ברגליים והיא הסבירה לי שהיא מוזגת קצת מהבקבוקון על הציפרוניים כשהלק עוד רטוב. כששמעתי את המחיר חשבתי שזה ממש ביזבוז! מהמם!
  לא חשבתי על זה המון זמן
  מסכימה איתך לגבי המבצעים. תתחילו עם מחירים נורמאליים ותחסכו מאיתנו.
  חולה על הבלוג שלך! כמו תמיד!
  הלוואי וזו תהיה אני! וורוד בבקשה!
  :)
  בהצלחה לכולן!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה!
   וואו, איזה זיכרון מנוצנץ!
   המבצעים האלו על יוקרה בשמים לגמרי נותנים את התחושה שהמחירים הרגילים מוגזמים בעליל.
   תודה ממי, כיף לשמוע :)

   מחק
 45. דנרוש, פוסט השנתיים...ברכות!
  אין לי זיכרונות ביוטי נוסטלגיות אבל נורא נהנתי לקרוא על שלך..
  את ליגה אחרת מותק! אני אוהבת נורא את הבלוג , המיוחדות שלך עושה את כל היופי.
  כבוד ונשיקות.

  השבמחק
  תשובות
  1. מיפז מותק את נהדרת!
   כיף כמו תמיד לקבל מחמאות ממך, המון תודה על הפרגון התמידי שלך ♥

   מחק
 46. מזל טוב לבלוג! האמת היא שלא הרגשתי איך שהזמן עבר (;
  פוסט מדהים, כרגיל :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה!!
   הזמן טס לנו יחד, אה?... :)

   מחק
 47. אנונימי6.6.2012, 14:02

  כל הכבוד של, את כותבת מקסים

  השבמחק
 48. קודם כל מזל טוב... שנתיים שעברו בכייף :-)
  יש הרבה זכרונות נוסטלגיים...

  לסבתא שלי הייתה חברה שהייתה מביאה לה מארה"ב איפור של לנקום, ולעיתים מה שהיא לא רצתה היה עובר אליי, עוד בשנים שלא היו מבצעים כמו היום והאיפור היוקרתי היה נגיש... זכור לי במיוחד דווקא מוצר טיפוח, מסיר איפור לעיניים דו פאזי שלהם.

  ועוד זיכרון... לפני כ-14 שנה, אבא שלי טס לביקור משפחתי בארה"ב ונתתי לו רשימת קניות שכללה בערך 10 זוגות צלליות של קליניק (אז הן הגיעו במן מגירה כסופה כזו) אני זוכרת כשהוא חזר עם השלל כמה שמחתי :-) חלקן עדיין איתי ועדיין שמישות

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה, לגמרי היה כיף :)

   וואו, פעם לקבל איפור יוקרתי מחו"ל באמת לא היה כמו היום, זה היה להיט!
   ועכשיו הזכרת לי כל מיני פלטות כאלו מורכבות של לנקום שהיו קונים במטוס, איזו התלהבות הייתה סביב זה!

   נכון! הצלליות דואו האלו המלבניות באריזה כסופה מראה, איזה פופולריות הן היו! זה מה שטוב עם צלליות אבקה, האיכותיות מחזיקות ממש המון זמן!

   מחק
 49. הולי מולי, הייתי בטוחה שהבלוג שלך יותר ותיק משלי, מסתבר שזה הפוך :)
  אז מזל טוב לבלוג ועוד הרבה שנים של טיפוח, קצת מצטערת בשביל הדיילות יופי המסכנות שעשיתן עליהן חרם ;) _mean girls, מישהו?)
  הייתי משתתפת בהגרלה, עם כל סיפורי הביוטי שיש ברשותי מימי נעורים... הכי מוזרים שיש, אבל אני רואה שההיענות כבר כל כך גבוהה שאני אוותר :)

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח, כן, היו כמה שציינו את זה, זה בגלל שאני עושה רעש אולי...LOL
   תודה רבה מותק ואל תצטערי בשביל אף אחת, אנחנו פשוט צרכניות סלקטיביות ;)
   נראה לך שאת כותבת סיפורי נעורים מוזרים ולא מפרטת?? אז מה אם יש פה המון סיפורים זה תמיד כיף ומשעשע לקרוא עוד! במקרה שלך אין לי ספק שמדובר על סיפורים חזקים :)

   מחק
 50. אני לא נרשמת להגרלה כי אני מעדיפה שבנות אחרות יזכו, יש לי מעל ומעבר, אבל אני כן אאחל לך מזל טוב לשנתיים של הבלוג. הזמן עובר מהר כשנהנים :)
  מאחלת לך עוד הרבה שנים של כתיבה יוצרת וכייפית, ושתמשיכי לעשות מה שאת יודעת לעשות טוב!
  נשיקות ♥

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה קורינוש!!
   אמן ואמן, שנעשה את זה שתינו בכיף :))

   מחק
 51. סקירה מעולה!, הטיימליין של האיפור :)
  מזל טוב, שנתיים זה בהחלט מכובד!!!
  הפלטה של הוורודים היא הפייבוריטית שלי.
  אין לי הרבה זיכרונות נוסטלגיה כי התחלתי להתאפר בגיל די מאוחר (28) אבל כן היה לי אייליינר (של סופט טאץ) בגיל 16 והשתמשתי בו רק פעמיים. שמרתי עליו כאילו מדובר במוצר היי אנד שיש רק לי :)
  מאחלת לך ולנו עוד שנים רבות בבלוג ♥

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה, חחח, נכון, הכי טיימליין של המותגים :))
   כן, הזמן טס לי.. תודה!
   וואלה? בהחלט יחסית מאוחר. יש קטע עם האייליינר, נראה כאילו כולן הרגישו צורך להתנסות בו למרות שזה לא בדיוק המוצר הכי בסיסי או פשוט לשימוש.
   אמן ואמן, תודה ♥

   מחק
 52. אנונימי7.6.2012, 16:58

  זכרון איפור נוסטלגי- כשהייתי ילדה קטנה תמיד סקרן אותי האיפור של אמא שלי. הייתי הולכת ובודקת את כל מוצרי האיפור שלה. פותחת אותם בסקרנות מאיחה וממששת. עד היום אסתי לאודר זה מותג נוסטלגי בשבילי כי זה היה האיפור שאמי היתה משתמשת בו (אחותה היתה מביאה לה מאמריקה גם קליניק וכל מיני מותגים שלא היה להשיג אז בארץ).

  השבמחק
  תשובות
  1. נראה לי כולנו חיטטנו באיפור של אמא, יש פה כמה שמספרות גם שגרמו נזקים בלתי הפיכים למוצרים...LOL

   מחק
 53. התחלת הרומן שלי עם איפור התחיל מלנקום. אחרי קניות ענפות בסופר פארם אמא שלי הביאה לי את תיק המוצרים המוקטנים. טרוול סייז אמיתי. התאים לי בול. הייתי יוצאת מהבית באותם ימים בשעות לא שעות ונוסעת לפחות שעה באוטובוס ללימודים. אז החלטתי שזה היה לי נהדר בשביל להתאפר באוטובוס. מאז שיכללתי את זה למיומנות ואני יכולה לשים שפתון, מסקרה ואפילו עיפרון בלי להביט במראה. הצלליות לדרך תמיד יהיו צלליות קרם בסטיק, כי הן לא מתפוררות ויש להן אפליקטור מובנה (קביל רק לנסיעות)
  בחבילה קיבלתי עיפרון עניים, מסקרה וגיוסי טיוב. מאז למדתי שגלוסים אני לא אוהבת.
  עד היום קשה לי לקנות איפור עממי מדי (למרות שפה ושם אני מתפתה)
  בכל אופן, אשמח להשתתף בהגרלה. אני מעדיפה את הפלטה הוורודה :)
  והבקבוקון האדום של לנקום נראה קסום, אני רוצה אותו כל כך..
  (אגב, בפייסבוק אני בשם אחר

  השבמחק
  תשובות
  1. להתאפר בלי מראה?? וואו!
   אני לא רוצה לדמיין איך האיפור שלי יצא ככה...LOL
   יש מוצרי איפור עממי מוצלחים, פשוט צריך לבחור באמת את הטובים ביותר.
   את מתכוונת לרוז' סטיין ללחיים ולשפתיים? גם אני חשבתי שהוא קסום כשראיתי אותו בפעם הראשונה :)

   מחק
  2. עכשיו אני אהיה חייבת לצלם בהזדמנות
   וכן, אני מדברת על הסטיין..אפשר להשיג אותו עדיין?

   מחק
  3. בהחלט תצלמי :)
   לצערי לא, הסטיין גם בן יותר מעשר שנים (כמו שכתבתי בפוסט על כל המוצרים) וגם יצא בזמנו בקולקציה מוגבלת. אולי יש אספנים שמוכרים אותו באיביי.

   מחק
 54. אני חושבת ששתי הפלטות מהממות וממש קשה לבחור בינהן.
  ואיפור נוסטלגי בשבילי הוא ממש מלפני שנתיים, איפור החתונה.
  איפרה אותי יעל דרוקמן המהממת ובפעם הבאה שארצה מאפרת אני כמובן אחזור אליה.

  הדבר היחיד שהשתנה מאז זה שאני מבינה יותר באיפור לאחרונה, קוראת, רואה סרטונים ולומדת בעצמי להתאפר מקצועי יותר.
  ובא לי את כל מה שיש לך.. וגם את הציפורניים האלו! איך הן כל כך חזקות?

  השבמחק
  תשובות
  1. איפור חתונה הוא בהחלט אחד החשובים ביותר שאנחנו זוכרות.
   בטוחה שאת נהנית מהלימוד העצמי, זה ממש כיף :)
   חחח, תודה, הכל עניין של טיפוח, כשאנחנו משקיעות בעצמנו יש תוצאות בדרך כלל ;)

   מחק
 55. הי דנרה !!
  אז סוף סוף אני מגיבה לבלוג הנהדר שלך :)
  אני עוקבת כבר מספר חודשים בפייסבוק ומשום מה לא יצא לי להגיב בבלוג..
  אם תדעי כמה רכישות משובחות רכשתי בזכותך...קרדיט רב מגיע לך על מגירת האיפור המרשימה שמצטברת לי..בהזדמנות אחרת גם אשמח לפרט :)

  אז קודם כל כמובן המון מזל טוב !! אני מאוד אוהבת את הכתיבה שלך, תיכננתי מזמן להרשם לבלוג..משום מה לא יצא לי עד עתה..וזה לא תקין.. אז הזדמנות גרלנית הגיעה :) ואשמח כמובן להשתתף בהגרלה כי גרלן הוא אחד המותגים האהובים עליי והפלטה הכחולה הזו עושה לי עיניים...

  כמו שראיתי כאן בתגובות גם אצלי כמובן החוויה הראשונה שלי הזכורה לי היא מאימי, הייתי פשוט מחכה לשעת כושר כשהיא לא בבית..ופושטת על מגירת האיפור..זכורים לי במיוחד השפתונים של הלנה רובינשטיין..אם אני לא טועה.. לבנים עם פס חום-אדמדם שעליו כתוב HR...היו לה כמה כאלו ואחד מהם היה אדום..בו היא היתה מאפרת אותנו רק בפורים..שנים לקח לי לאזור אומץ למרוח על שפתיי אודם אדום ולצאת איתו מהבית לא בפורים...
  אגב..הפשיטה על השידה של אימי לא הסתכמה רק בזה..על הדרך גם פתחתי את הארון..הוצאתי שמלה, נעלי עקב ותכשיטים..הסתובבתי בבית.. מאושרת מהרגע..אחח כמה כיף זה היה..

  בגיל 16-17 התחלתי להתאפר ממש בקטנה, עיפרון עיניים שחור, לצערי אז עדיין לא יכולתי להרשות לעצמי שום מותג נחשק ועל כך אני מפצה את עצמי היום בגדול :))
  אני זוכרת בעיקר את התחושה של להתאפר לראשונה..זה דרש אומץ...הפס השחור הקטן הזה, הצבע והשינויים שהאיפור יוצר בפנים קצת הביכו אותי בזמנו..מה שהיום מאוד מאתגר אותי ומסב לי הנאה רבה.

  המותג הראשון שהשתמשתי בו בגיל מאוחר יותר היה המייק אפ Teint Idole של לנקום שהיה מונח לאימי במגירה, באיזה שהוא שלב היא פשוט קנתה לי חדש בדיוטי פרי.. שנים נצמדתי רק אליו והאמת היא שהוא מייק אפ מצוין, רק לאחרונה בעקבות התמכרותי לבלוגים וטיפוח התחלתי לגוון ולהתנסות באחרים.

  כיום אני מאוהבת קשות בגרלן, איב סאן לורן, שאנל ודיור.
  אוהבת מאוד את המוצרים שרכשתי בעקבות פוסטים שלך ושל הבלוגריות הנהדרות האחרות ואשמח מאוד להמשיך ולעקוב ולשתף גם אותך ברכישות המוצלחות :))

  Iritablog@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. שמחה שהגיע הפוסט שגרם לך להגיב :)
   אם את מרוצה מהרכישות אז אני ממש שמחה, אנחנו לא צריכות הרבה מוצרים אבל חשוב שכל אחד יהיה מדויק ומוצלח.

   תודה רבה!! שמחה תמיד לקבל מחמאות על הכתיבה.

   חחח, כן, כולנו חפרנו בשידת האיפור של אמא ובארון הבגדים, הכי ליידי קטנה.
   השפתונים האלו של הלנה רובינשטיין חרוטים גם לי בראש, הזכרתי אותם פה.

   עיפרון שחור הוא מוצר ראשון פופולרי מאוד, אין ספק שלצאת מהבית עם איפור בהתחלה זה ניסיוני כזה, לחכות לתגובות...

   הטינט איידול בהחלט מייק אפ מוצלח אבל תמיד כיף להתנסות במוצרים חדשים, לראות אם יש משהו שיותר מתאים לנו.

   נשמע טוב, מוזמנת תמיד לשתף ברכישות ולתת את החוו"ד שלך עליהן :)

   מחק
 56. איזו הגרלה שווה!
  זכרון נוסטלגי?
  יש לי אנקדוטה קטנה בנושא:
  כשהייתי בת 6 בערך ההורים שלי פתחו לי ולאחותי תכנית חסכון, שכל חודש מפקידים איזה 100 ש"ח עד גיל 18.
  כשהבנתי שבגיל 18 אני אקבל סכום גדול של כסף, אמרתי לאחותי: "וואוו דפי בגיל 18 יהיה לנו מלא כסף לקנות אודמים".
  כן...כבר אז התחילה ההתמכרות.
  אבל אני זוכרת בבירור שהחל ממתי שהתחלתי להתאפר (גיל 15 בערך) כל כסף שהיה לי, היה הולך לאיפור. כבר אז הייתי בודקת סקירות ואתרים בנושא, מחליטה מה הרכישה הבאה וחוסכת בהתאם. המותג האהוב עלי בזמנו היה מייבילין, כנראה נראה לי מותג נגיש לצעירות....

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח, סיפור מעולה!!
   מקווה שלפחות קיבלת אז גלוס שקוף כזה של פעם לילדות בבקבוק עם גולה...LOL
   הלוואי שכשאני הייתי בת 15 היה אינטרנט לבדוק, המקסימום היו המגזינים...
   מייבילין זה בהחלט מותג שפונה לקהל צעיר יחסית, נשמע מאוד הגיוני.

   מחק
 57. וואו עברה עוד שנה? אני מזדקנת מהר.. :-D

  בכל אופו נוסטלגיה בשבילי תמיד תהיה הבושם הראשון ש"שאלתי" ושברתי לאמא שלי משהו ישן וכחול של קאשרל אני כבר ממש לא זוכרת איך קוראים לו ומה היה הריח.. אני חושבת שהדחקתי אותו מאז שהוא התנפץ לי על רצפת החדר..

  כמובן עוקבת בכל המדיות ומאחלת לך ולנו עוד שנים רבות של פעילות הבלוג!

  hadarkapah@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח, טסה שנה ;)

   אני מניחה שאי אפשר לשכוח דבר כזה, לנפץ בושם זו לא חוויה מרנינה...LOL

   תודה רבה!

   מחק
 58. מזל טוב!
  איזה כיף זה פוסט ברוח ה"וינטאג'". אני גם סאקרית של חברות יוקרה בכל הנוגע לאיפור למרות, שעם השנים למדתי לאהוב גם מוצרים של חברות פשוטות יותר ואפילו להתמכר לכמה.
  לי יש חולשה למוצרי האיפור של דיור בדיוק בגלל העובדה שמוצרי האיפור הראשונים שלי כמתבגרת היו שלהם. אני זוכרת שהיה לי עפרון שחור מושלם של דיור ושפתון ורדרד ושימרי מעט. אני תמיד נהנית לחזור ולקנות דיור :)

  לטובת ההגרלה, להלן המייל: falafelfashion@gmail.com

  בהצלחה לכולן!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה!
   בסופו של דבר מה שבאמת הכי חשוב זה למצוא את המוצרים הכי טובים לנו, לא משנה של איזה מותג.
   עם דיור מובטחת הנאה צרופה בכל פעם מחדש :)

   מחק
 59. הי,
  אני קוראת באדיקות לדעתי מאמצע השנה הראשונה לקיומו של הבלוג.
  הוא הפך להיות האורים והתומים שלי בכל הנוגע לביקורות והמלצות על מוצרי איפור, טיפוח, לקים ולעיתים אף אקססוריז.
  אני מוצאת את עצמי כל הזמן נוברת בפוסטים הקודמים כדי לחפש אזכורים של מוצר כזה או אחר ולדעת מה חשבת עליו.
  (אני מוכרחה גם לציין את אלבום גלריית הציפורניים מהפייסבוק שגם הוא מבחינתי רפרנס חשוב אם כי לא מקושר ישירות לבלוג).

  אני נהנית מהאווירה ומהחוויה האישית בכל פוסט, גם אם לא התחברתי לכל המוצרים המוזכרים.
  אני אוהבת במיוחד פוסטים כלליים כאלה כמו זה על המוצרים להגיינה נשית, הפוסט על הקרם ידיים והאהוב עלי ביותר: "סופר טרופר"
  לא תאמיני כמה צנצנות של קפה ג'ייקובס חיסלתי מאז פורסם :-)

  אם מדברים על נוסטלגיה והחוויה הראשונה מאיפור:
  אני התחלתי להתאפר בצבא – עד אז היה לי איזה עיפרון שחור שהיה זרוק איפשהו מיותם לגמרי.
  ה"רכישה" הראשונה שלי הייתה שפתון של לנקום ותוחם שפתיים של ORLANE - לא הרבה אחרי הגיעו המסקרה, הסומק, אינסוף צלליות, אייליינרים ומה לא...
  החיידק הזה תופס מהר מאוד והטעם שלי תמיד היה יקר כך שלא מדובר בדיוק במוצרים עממיים.
  בשלב מאוחר יותר גיליתי שאני צוברת ואוגרת מוצרים ואין כל פרופורציה בין כמה איפור יש לי וכמה אני מתאפרת בפועל והחלטתי שדי - חלק העברתי לאמא, חלק לחברות והשארתי לי קומץ קטן.
  תקופה מסוימת לא התאפרתי בכלל וחזרתי לזה בשנים האחרונות כשהפעם אני בוררת בקפידה כל מוצר.
  משתדלת שיהיה לי רק מייקאפ אחד בזמן נתון, רק מסקרה אחת פתוחה וכו' וכו' אם אהבתי משהו ארכוש שוב ואם לא אנסה משהו אחר.
  הרבה יותר כיף לי ששידת האיפור מסודרת ונקייה ולא עמוסה לעייפה במוצרים מיותמים.

  ברוח הדברים, את העיניים אני כמעט ולא מאפרת ולכן זה יהיה בזבוז לתת למישהי כמוני פלטת איפור שווה כל כך ולכן אוותר על ההגרלה.
  שיהיה המון מזל-טוב ואני מאחלת לכולנו עוד הרבה פוסטים כייפים שכאלו.

  השבמחק
  תשובות
  1. כיף לשמוע שרון :)
   חחח, גם אני לפעמים נוברת בפוסטים קודמים, כבר לא זוכרת מה כתבתי...
   שמחה שהזכרת את גלריית הציפורניים, אני מאוד אוהבת אותה!

   המטרה היא בהחלט להתרכז בטקסט, בחוויה, ברעיון. המוצרים הם קישוט להמחשה של הרעיון מבחינתי.
   משמח שאת זוכרת את הפוסטים האלו וג'ייקובס בהחלט האינסטנט קופי המוצלח שיש.

   חחח, עיפרון שחור כמו של כולנו.
   אם החיידק הזה תופס אז בהחלט קשה להשתחרר ממנו...
   הסיפור שלך ממש דומה לשלי, היו לי בזמנו כמויות בלי סבירות בעליל ויום אחד פשוט "ניקיתי" כמעט הכל, זה היה יום מכונן ממש...LOL
   אני שמחה שהיום יש לי מספיק מוצרים אבל לא יותר מדי (טוב, רק קצת יותר מדי...).

   תודה רבה, אמן ואמן :))

   מחק
 60. 1. הזכרון הנוסטאלגי שלי הוא מפלטת איפור בצבעים ירוק כחול ואפור של רבלון, אאל"ט, שהייתי קונה בכמויות ותמיד הייתי משאירה את האפור ללא שימוש... [וכמו-כן \כרון מבושם צ'ארלי של רבלון ששימש אותי שנים, ועד היום אפילו יש לי בקבוק לזכרון נוסטאלגי ממנו ;)]
  מעדיפה את הפלטה בצבעי אקווה
  2. עוקבת
  3. עוקבת
  4. שיתפתי
  miriamyoskovich@walla.co.il

  מזל טוב! תודה ובהצלחה :)

  השבמחק
  תשובות
  1. הפלטות של פעם, בהחלט נוסטלגיה :)
   וואו, לא ציפית שהצ'ארלי יוזכר פה כל כך הרבה, כנראה הוא ממש טבוע לכולן בזיכרון!

   תודה רבה :)

   מחק
 61. כריסטוס, כבר עברו שנתיים?! מזל טוב לכהן הגדול של הטיפוח ברשת (בעברית ;))

  הנוסטלגיה שלי היא אמא שלי, כמובן, שהייתה תמיד מתוקתקת-על, מהפרמננט(!!!) ועד לציפורניים. החמודה הזו איפרה אותי למסיבה הראשונה (בגיל 12) בלנקום וג'יבנשי והורידה לי את האיפור כשחזרתי מהמסיבה באליזבת ארדן. מי בכלל ידע מה זה אז? אפילו הדאודורנט הראשון שהיא קנתה לי אי פעם היה של רוק (כמובן שהיה אפשר להביא אותו רק מצרפת אז..) כי "לדאודורנט לא אמור להיות ריח". עד היום אני לא מסוגלת להשתמש בדאודורנט מבושם..

  כמה נזק עשינו לה באיפור! עד עכשיו לאחי יש בארגז הכלים שלו מברשת סומק של אסתי לאודר שהוא החרים לה כי היא עדינה מספיק להבריש אבק מקדחה ולי יש תמונה מגיל 5 בערך כשאני מחרבת לה ליפסטיק של שאנל ;)

  היא הכניסה לי את השחיתות האהבה לבזבוזים וההתעקשות על מוצרי קצה לגנום, אמא שלי הזו. (והבלוג הזה שומר אותי בקדמה ;))

  עוקבת, ברור.
  שיתפתי, ברור.


  (מחזיקה לי אצבעות!)

  rotemicka@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח, ראית מה זה?...

   אוווו, הפרמננט הנוסטלגי, איך אף אחת לא הזכירה את זה עד עכשיו?
   הדביקה אותך בחיידק היוקרה מגיל צעיר, אה?
   אגב, גם אני מעדיפה דיאודורנט בלי ריח ומצדי שכל מוצרי הקוסמטיקה שלי יהיו נטולי ריח.

   קרעת אותי מצחוק עם המברשת של לאודר, אלהים יודע איך פעם היינו משתמשות בזה!

   מחק
 62. יומולדת שמח דנרה! איזה פוסט נוסטלגי ומשובח...
  זכרונות האיפור שלי מתחילים מגיל 12 אני חושבת, אז כמובן אסור היה לי להתאפר, אבל אוי, כמה שרציתי! אז מדי פעם, כשאמא לא בהית, הייתי נכנסת לחדר שלה, מפשפשת בשידה, מורחת על עצמי צלליות צבעוניות וליפסטיקים בוהקים, ואז מהר מהר רצה למקלחת לשטוף לפני שאמא תחזור ותגלה... :)
  את מוצרי האיפור והטיפוח הראשונים שלי קיבלתי בתיכון, גיל 14-15 אני חושבת. היה לי מייקאפ של אסתי לאודר, מסקרה של לנקום/ קליניק, קרם לחות של קליניק. כל מני צלליות מנצנצות ומזעזעת שהייתי מורחת בכמויות. שפתונים חומים. היה קטע של הבנות בכיתה להתעסק באיפור והכל היה חדש וכיפי. כמובן שמאז למדתי להתאפר בצורה קצת יותר מחמיאה (כמו כולנו). יותר מ-10 שנים אני מתעסקת ב״תחביב״ הזה, און אנד אוף, והכיף הגדול בעיני הוא בכך שכל הזמן, לצד המוכר והאהוב, אני מגלה חדש- חברות חדשות, טכניקות חדשות, מוצרים חדשים. אין לזה סוף- לטוב ולרע!
  אשמח להשתתף בהגרלה, הפלטה המועדפת עליי היא הורודה, אם כבר חברות חדשות- אז טרם התנסיתי במוצרי גרלן, אשמח ״להרחיב ידיעותיי״... :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה ממוש :)
   חחח, כולן פה חופרות אצל האמא, אין צדיקות בסדום, אה?...
   זה הכי הגילאים לגלות את האיפור, To explore, לעשות טעויות ולהתמרח בנצנצים מחרידים...LOL
   מסכימה איתך לגמרי, אין סוף ללמידה, ממש כיף כל הזמן להכיר מוצרים, טכניקות ומה לא. זה כיף גדול!

   מחק
 63. butterfly_girl12.6.2012, 14:46

  כמה כיף לקרוא את הסיכום שכתבת - גם על שנתיים שבהן לימדת כ"כ הרבה וגם על כל המוצרים..
  מאחלת שתמשיכי ליהנות וללמד את קהילת האיפור בארץ!
  זיכרון נוסטלגי שלי הוא בעיקר הרבה מוצרי קליניק. תמיד היו בבית מוצרי קליניק ואני זוכרת שתמיד בטיולים בחו"ל חיפשתי עם אמא שלי חידושים ומציאות של המותג הזה. מאז נחשפנו למותגים אחרים והיום כמובן, עולם האיפור והטיפוח יותר מגוון.
  זיכרון קצת הזוי הוא שכשהייתי טינאייג'רית מישהי המליצה לי לנקות את הפנים עם ספירט והיתה תקופה לא קצרה שהספגתי את פניי בחומר הזה.. היום המחשבה על זה פשוט משעשעת אותי.. איך יכולתי??
  lital.perach@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה, היו שנתיים של כיף :)
   וואו, להרבה פה יש זכרונות קליניק, הם היו ממש שוס בזמנו.
   חחח, סיפור מעולה! אני נחרדת רק מלדמיין את עצמי מנקה את הפנים עם ספירט, יפה שהעור שלך עמד בזה!

   מחק
 64. היי קודם כל המון מזל טוב!!!
  אייזה בלוג מדהים יש לך, אני חדשה כאן ושמחה להכיר ולהתעדכן(נרשמתי במייל למעלה) ולהיות חברתך בפייסבוק ...נעים להכיר אני ניצה!!!
  הזיכרון שלי ... הנוסטלגי...מגיע מגיל צעיר מאוד בסביבות גיל 5 האימא היקרה שלי הייתה מאלו שקונות את כל מותגי האיפור החדשים ותמיד מתעדכנת ומטיילת בפארמים ובחניות הקוסמטיקה שהיו בכל עיר ותמיד לוקחת אותי איתה ומראה לי ומתייעצת איתי על הצבעים על עיצוב המוצר ומלהיבה אותי יחד עם ההתלהבות שלה...ומשם זה נתבע בי....לפני שהמוצרים היו נגמרים לה היא הייתה מעבירה אותם אליי ואני הייתי נוצרת אותם, כולל את כל בקבוקי הבשמים שלה, היא הייתה קונה מלא שונים ומשונים (כי היא הייתה יודעת שני שומרת אותם)...ככה שהייתה לי ספרייה ומגירות מלאות בדברים מעניינים ומגוונים...אבל אל תדאגי היא הייתה לוקחת גם אותי לקנות לי דברי איפור וקוסמטיקה לילדות...הייתה לי ילדות וחברות מאוד טובה מיוחדת ומקסימה איתה שממשיכה עד היום בלי עין הרע... אימא אני מתה עלייך..

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה ניצה! :)

   הדביקה אותך בהתלהבות של האיפור אה? זו התמכרות חבל"ז!
   הכי כיף ללוות את אמא בקניות כאלו ולהיות שותפה.
   הזכרת לי את הקטע הזה של לאסוף בשמים, היו לי הרבה חברות כאלו שאספו.
   איזו חמודה עם מה שאת כותבת לאמא, מרגש!

   מחק
 65. בוקר נעים. אשמח מאוד לרביעייה היפה.יום מקסים

  השבמחק
  תשובות
  1. יש הנחיות בסוף הפוסט מה צריך לעשות. בהצלחה.

   מחק
 66. צהריים טובים
  בלוג מרשים, רשומה מושקעת
  אשמח לזכות

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה. יש הנחיות בסוף הפוסט מה צריך לעשות. בהצלחה.

   מחק
 67. אנונימי13.6.2012, 20:51

  הי דנרה,
  את כותבת נפלא ואני עוקבת מזה זמן רב באופן סמוי וביישני, אולם פלטת האקווה גרמה לי לצאת לפומבי.
  אני זוכרת שכנערה התמכרתי יחד עם אמא שלי למוצרי קליניק ולגלוס "בלאק הני" שלהם..מאז אני עוד שומרת להם אמונים, אבל בהחלט נפתחתי לכל האפשרויות ולא קיים מותג שאני לא מנסה, חייבים להיות שיוויוניים, לא ? :)
  eranrinat@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה, שמחה שגרלן הצליחו לפתות אותך ואת איתנו :)
   ה- Black Honey של קליניק זו בהחלט קלאסיקה ובסתיו האחרון הם הוציאו קולקציה שלמה מחודשת סביב זה.
   חחח, בהחלט אין ברירה אלא ליהנות משלל המותגים וההיצע המרשים :)

   מחק
 68. היי דנרה ,ראשית מזל טוב לבלוג שחוגג שנתיים,
  תמיד כייף לקרוא את מה שאת כותבת ,נהנת מהכתיבה שלך כבר מזמן, עוקבת בבלוג ובפייס ומקבלת עדכונים למייל.
  זכרון נוסטלגי שלי- אני מגיל צעיר אהבתי ונמשכתי מאד לאיפור, עד היום אני לא יוצאת מהבית בלי איפור,איפור שגורם לסובבים אותי תמיד להחמיא לי.
  זכרון הנוסטלגי שלי קשור לסבתא שלי ז"ל,אבי נסע לביקור במצרים וקנה לה משם מוצר שעד כמה שזכור לי נקרא "כחל", מה שהיום נקרא אצלנו אייליינר,הוא היה בבקבוקון קטן וזה היה אבקתי,והיה לו מקל קטן שאיתו היו מורחים את העין, כמו ששמים עפרון בתוך העין,זה היה איפור פרמטיבי שמתאים לתקופה ההיא ולמדינה ההיא...אני מאמינה שהיום הם כבר מתאפרים אחרת ..
  אשמח להשתתף בהגרלה ואולי לזכות בדיוק באותו יום שיש לי יום הולדת ..ב-18/6,במידה ואזכה אשמח לקבל את פלטת אקווה , תודה והמשך כתיבה יפה , מעניינת ומהנה ,יום נפלא!!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה סילבי, כיף לשמוע!
   איזה קטע! יש לי פוסט שלם שכתבתי על הזכרון שלי מסבתא שלי והכחול, מוזמנת לקרוא:
   http://danrasvault.blogspot.co.il/2011/01/blog-post.html
   שיהיה לך המון מזל טוב ליומולדת :)

   מחק
  2. אנונימי14.6.2012, 18:11

   תודה רבה דנרה ,קראתי את הכתבה , כתבת מדהים, בדיוק כפי שזכרתי,נעים להיזכר איך התאפרו בעבר..ועוד יותר נעים להתאפר היום, עם כל המגוון והשפע .נהנתי מאד מהכתבה ,תודה על איחולים ליום הולדתי, המשך יום נפלא!סילבי.

   מחק
 69. איזה פוסט כיפי והגרלה נהדרת!
  סוף סוף, אחרי עומס בלימודים יש לי כמה ימים פנויים ואני עושה השלמות קריאה של הפוסטים האחרונים וזה פשוט תענוג :)
  אז קודם כל, המון המון מזל טוב!!
  האהבה לאיפור התחילה אצלי כבר מגיל מאוד קטן כשעוד קניתי ערכות איפור בחנויות צעצועים וזה היה אחד הדברים המושלמים בעיני באותה תקופה. מגיל צעיר אמא דאגה שיהיה לי ולאחותי את הכי טוב, וכבר כשהייתי בת 6 קיבלנו ממנה בושם לילדים של גרלן, נטול אלכוהול (ילדות בכ"ז..)- Petit Guerlain. עם השנים כמובן שהטעם עבר שכלול והזיכרון הנוסטלגי של איפור אמיתי הוא של קניית בשמים שונים ומגוונים, כמו היום, ביניהם הבושם של אורלן- B21, והצללית של MUFE שיש לי אותה עד היום, בצבע ורוד-זהב שקניתי לאחותי ובגלל שהיא לא עשתה בה שימוש, נוכסה לאחר כבוד אלי.
  מחשבות על איפור של פעם באמת מכניסות אותי למצברוח טוב וישר כשאני חושבת על טיפוח בעבר אני נזכרת בריח של אמא שלי- אופיום של YSL, שעד היום נשאר "צרוב" באף ובתודעה שלי כניחוח של אמא, לא משנה שהיא כבר לא משתמשת בו :)

  אשמח להשתתף בהגרלה ואם אזכה אשמח לנסות את פלטת האקווה המהממת.
  yaeli.sh1@gmail.com

  נשיקות ומזל טוב :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יעל :)
   שיעשעת אותי, גם אני נזכרתי עכשיו באיפור המצחיק שמוכרים לילדות בחנויות צעצועים...
   בושם ילדות של גרלן? יפה.
   איך אנחנו זוכרות את האיפור הישן שלנו, זה קטע!
   ריחות לגמרי נצרבים לנו בתודעה, אי אפשר לשכוח אותם, במיוחד אם משתמשים בעיקר בבושם אחד.

   מחק
 70. הנוסטלגיה שלי לאיפור: כיתה יב' (לפני הרבה הרבה יותר מדיי שנים), יום לפני צילום תמונת מחזור. חבר שלי מגיע אליי הביתה, ומודיע לי ביובש שנראה לו שכדאי שנפסיק להיפגש, כי "הוא מרגיש תלוי". היום, שיהיה. אז: היסטריה ובכי...
  אמא שלי המהממת, כדי לשפר את מצבי בבוקר למחרת, מציעה שאמרח איילינר, כי איפור תמיד נותן הרגשה טובה. היתר, היסטוריה.
  אבל זה הזכרון הראשון שלי מאיפור :)

  בכל אופן, מזל טוב לבלוג. הצטרפתי לעוקבות (עד עכשיו עקבתי רק בפייסבוק) ותיכף גם אשתף את ההגרלה. תודה, ותמשיכי, אני מאוד נהנית מהבלוג!
  טל
  teliyahu@gmail.com

  השבמחק
  תשובות
  1. סיפור (עצוב) מעולה!
   נו, לפחות הוא לא אמר לך את זה יום אחרי כשאת בוכה עם האייליינר, המראות היו יכולים להיות קשים הרבה יותר לפני הצילום לספר המחזור...LOL
   תודה רבה :)

   מחק
 71. קודם כל מזל טוב :) תמיד כיף לי לקרוא את הפוסטים שלך ונוסטלגיה זה תמיד משהו שכיף להתרפק עליו.

  הזיכרון הראשון שלי מאיפור חייב להיות הלקים של אורלי, שהייתי קונה בפרפומריות (כשעוד לא היה סופר פארם בכל פינה) - במיוחד לק כחול רויאל מטאלי מהמם... בנוסף, רביעיית צלליות סגולות של Cover Girl שגנבתי מאמא ויש לי אותן עד היום.

  כמובן שעוקבת בגוגל ובפייסבוק, ובמקרה ואזכה הייתי שמחה לנסות את הפלטה בגווני אקווה.

  שבוע טוב!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה, כיף לשמוע, נוסטלגיה בהחלט עושה נעים :)

   אחחח... הפרפומריות של פעם, איזה זכרונות יש לי מהן, חברות שלי ואני שרצנו שם...LOL

   מחק
 72. לילך ד.17.6.2012, 15:09

  דנרה, המון מזל טוב!
  לגבי נוסטלגייה אני זוכרת את עצמי כילדה בבית של אמא של סבתא שלי מחטטת לה במגרות ומוצאת שפתון אדום ו... פשוט חוגגת עליו.
  בגיל 13 גם הופתעתי מאוד כשחברה הביאה שפתון ירוק ששינה את ציבעו על השפתיים והפך לוורוד. זה היה שוק.
  שתי הפלטות מקסימות בעניי במידה שווה...

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה לילך!
   חח, שפתון אדום לילדות זה ה-דבר!
   את בטח מדברת על אודם שבת ירוק, חחח, זה מדליק לגמרי, אפילו כתבתי על זה פעם בפוסט:
   http://danrasvault.blogspot.co.il/2011/03/blog-post_20.html

   מחק
  2. אכן. זה זה! מוזר שמאז ועד היום לא נתקלתי בו....

   מחק
  3. כן, אם לא מחפשים אותו לא נתקלים בו כי הוא נמכר רק בפרפומריות שכונתיות כאלו של פעם. צריך לבקש אודם שבת :)

   מחק

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails